Vaadimme Paula Risikon, Terhi Kilven sekä Pekka Puskan eroa!
hirvizio8 Vieras |
/ #42 EIHÄN NÄIN VOI JATKUA04.02.2011 14:02Onko Thl muuttanut johdollaan roolia, miksi kansan mielessä on nyt mielikuva pahasta mustasta karhusta, pahan olon aiheuttajasta ja kiduttavasta vahinkoa tuottaneesta kansalaisten aivopesu- ja mentaalivaimennusrenkaasta? JÄRKYTTÄVÄÄ luettavaa, ymmärrysvajeista "kevytasiantuntemusta", epäsovinnaisuutta, valehtelua ja kansalaisten petkuttamista. Totuuden muuntaminen, hätävalheet heidän tarkoitusperiään palvelevaan suuntaan on tätä päivää ... viranomaisena tapahtuva julkinen valehtelu on muuttanut muotoaan lisävalheilla ja saman alan tukiverkoston lausuntoja on pyydetty hätiin. Ministeriön päällikkö ei valitettavasti myöskään osannut asioitaan tai sitten osallistui meneillään olevaan vehkeilyyn, mikä on todella kuvottava asia. Ihmisten terveydellä leikittely on Thl:stä edelleen jatkuvaa uhmaa. Onko totta, että Tampere on koekenttä uusien rokote/nanorokoterintamalla? Totta on ainakin se, että suomalaiset ovat kiltteydellään oiva lääkejättien koekenttä rokotekokeiluihin kuten on jo kulutuselektroniikan saralla. Ja rokotekokeiluihin ei tarvita lääkkeille ominaisia mittavia ennakkotestejä - ne kaiketi pannaan sitten villaisella, jos hätä tulee. Huonomuistisuutta tv-esiintymisissä poteva johtaja voisi olla jo peruste jättää suosiolla tehtävänsä. Onhan hänellä jo vakavia riippuvuussuhteita rasvateollisuuden mannekiinitoiminnassa, WHO:ssa, lääkejäteissä ja epäeettisissä tahoissa. MIKÄLI Thl osalliset jäävät sanktioitta, niin voi olla odotettavissa muitakin valtaapitävien kansalaisanarkiaa "maan-tapa" hyväksyttävän - missä rosvojen päätä silitellään ja palkkioita jaellaan verorahoista. Tämä voi aiheuttaa vastavaikutuksena sellaista yhteiskunnallista kypsymätöntä toimintaa, mikä ei ole toivottavaa ja tuhoaa meille arvokkaan inhimillisyyden. Toisaalta Thl:n em. johtajat ovat toimillaan vääristäneet yleistä lainkuvaa ja näyttäneet julkisesti sen, mitä kaikkea voi Thl:n suojista tehdä lain koskematta heitä ollenkaan, vai onko näin, että laissa on Thl:n johto määritelty vähintäinki TABUksi? - Huomatkaa, että matkijat tulevat ilman muuta perästä, vääryysuskonto ja Thl-kultti on paha asia! |
|
Adressit, joille on ostettu lisänäkyvyyttä
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
554 Luotu: 17.07.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45947 Luotu: 02.06.2025
Vetoomus Taivassalon Ankkurin ja Poijun toiminnan turvaamiseksi
150 Luotu: 16.07.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
308 Luotu: 30.06.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
251 Luotu: 07.07.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
341 Luotu: 26.06.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
117 Luotu: 10.07.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20944 Luotu: 20.03.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
410 Luotu: 30.06.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2406 Luotu: 22.03.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
264 Luotu: 01.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3631 Luotu: 10.09.2021
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
247 Luotu: 03.07.2025
Kansalaisadressi Ei kaivosta Rautavaaralle
1038 Luotu: 13.12.2024
Fixit - Suomen ero Euroopan unionista
117 Luotu: 24.01.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10654 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1887 Luotu: 12.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
228 Luotu: 13.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
746 Luotu: 12.06.2025
Ei kuntoportaita pulkkamäen tilalle Littoisten pururadalle.
131 Luotu: 10.07.2025