Jatkakaa Voikkaan yleisurheilu- ja jalkapallokentän kunnossapitoa
Me, tämän adressin allekirjoittajat Viljami Laakkonen ja Juuso Konttinen vetoamme teihin Kouvolan kaupunginvaltuutetut sekä lautakunnan jäsenet:
Jatkakaa Voikkaan yleisurheilu- ja jalkapallokentän kunnossapitoa!
- Voikkaan yleisurheilu- ja jalkapallokentän kunnossapitoa tulisi jatkaa, sillä kaksi lähellä olevaa koulua käyttävät ja hyödyntävät kenttiä aktiivisesti.
- Lisäksi useat joukkueet käyttävät kenttiä harrastustoimintansa hyväksi.
- Kenttä toimii aktiivisessa käytössä jalkapallojunioreiden toiminnassa, eikä toista kenttää vastaavaan tarkoitukseen ole kovinkaan lähellä. Jos Voikkaan jalkapallokentän kunnossapito lopetettaisiin, niin ongelmaksi saattaisi muodostua se, että kaikilla ei ole mahdollisuutta kuljettaa lapsiaan tai kulkea itse kauemmille kentille muun muassa varallisuuden, ajanpuutteen tai liian nuoren ikänsä vuoksi.
- Voikkaan kenttien läheisyydessä asuu paljon lapsiperheitä, joten kenttä on myös aktiivisessa vapaa-ajan käytössä. Lisäksi asukkailla tulisi olla matala kynnys liikkua, ja lähellä olevat kentät mahdollistavat tämän.
- Kenttä tunnetaan myös Liverpool-legenda Sami Hyypiän nuoruusvuosien kotikenttänä, josta kaikki alkoi.
Allekirjoituksia kerätään 12.7.2020-12.9.2020
Adressin laatijat:
Viljami Laakkonen
Juuso Konttinen
Viljami Laakkonen Ota yhteyttä adressin tekijään
Adressin tekijä on sulkenut tämän adressin.Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme poistaneet allekirjoittajien henkilökohtaiset tiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |
Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Israel boikottiin Euroviisuissa 2026!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Vaadimme muutosta Suomen Israel-politiikkaan YK:ssa
Maantien 468 peruskorjaus
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
VETOOMUS ALEKSANTERIN TEATTERIN LAAJENNUSOSAN NYKYISEN TOIMINNAN SÄILYTTÄMISEN PUOLESTA
1390 Luotu: 15.10.2025
Pelastetaan Galleria Forum Box – Turvataan taiteen tulevaisuus Helsingissä vuoteen 2030 asti!
1092 Luotu: 17.10.2025
Vetoomus Suomussalmen Syväjärvenkankaan ja Pitämänkankaan metsien puolesta
1388 Luotu: 11.10.2025
Juankosken Iivolan palvelukeskuksen asukaspaikkojen säilyttäminen
786 Luotu: 13.10.2025
Säästetään Haukkalan lähteen metsä luonnontilaisena
559 Luotu: 15.10.2025
Tikkakosken terveysaseman lakkauttaminen
512 Luotu: 14.10.2025
VETOOMUS Suomen ja Venäjän hyvien naapurisuhteiden palauttamiseksi / PETITION för återupprättandet av god grannsämja / ОБРАЩЕНИЕ о восстановлении добрососедских отношений / PETITION for restoring good
2616 Luotu: 05.10.2025
Kivijärven hoivayksikkö Hopearannan sulkemisen vastustaminen
324 Luotu: 15.10.2025
Pelastetaan NUUKSION Pohjoinen Pirtti
319 Luotu: 13.10.2025
Someron vuodeosastoa ei saa lopettaa
3161 Luotu: 03.10.2025
Ei energiajuomia alle 15-vuotiaille Mäntyharjulla
157 Luotu: 14.10.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa 2026!
6395 Luotu: 22.09.2025
Vastusta Ääneniemen ranta-alueen vireillä olevaa kaavaa (Äänekoski)
237 Luotu: 05.10.2025
Yle Radio 1 muutokset peruttava
75 Luotu: 14.10.2025
PERUTAAN LEIKKAUKSET KAIKISTA KÖYHIMMILLE – NÄPIT IRTI TOIMEENTULOTUESTA
4402 Luotu: 22.09.2025
Svenska Daghemmetin varhaiskasvatustoimintaa ei saa lakkauttaa / Den småbarnspedagogiska verksamheten vid Svenska Daghemmet får inte läggas ned
857 Luotu: 03.10.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
425 Luotu: 29.07.2025
Shiroi Senshi Yamato suomeksi
561 Luotu: 12.03.2023
Adressi Tammenahjon koulun säilyttämiseksi
572 Luotu: 29.09.2025
Kymintehtaan koulun Pilkan toimipisteen säilyttäminen
990 Luotu: 11.09.2025