Alikulku saatava Haukiputaan Haukiväylälle
Kommentoitu viesti
Piia Simola, Heitonkangas |
#27 Re: Re: Päätoimija on keskeyttänyt kauppakeskuksen suunnittelun22.03.2013 08:50#26: Puttaalainen - Re: Päätoimija on keskeyttänyt kauppakeskuksen suunnittelun Puttaalainen, uskon että asia on juuri toisinpäin. Kaupungilla pitäisi nyt olla kovat paineet saattaa liikennejärjestelyt loppuun, koska tulonmenetys on kova joka vuodelta, kun kauppakeskusta ei ole. katsotaan katsotaan touhua on jatkunut 2008 vuodesta saakka. Sitä paitsi Halpa-Halli ei olisi saanut rakennuslupaa lain mukaan vaikka tätä adressia ei olisikaan. Tietenkin mahdollisuus olisi ollut, jos kukaan ei olisi älähtänyt, että alikulku olisi taas "unohdettu". Kun kauppakeskus olisi ollut valmis, mikä paine alikulun rakentamiselle olisi ollut??? |
Vastaukset
yksi puttaalainen |
#59 Re: Re: Re: Päätoimija on keskeyttänyt kauppakeskuksen suunnittelun2013-04-03 14:18:08#27: Piia Simola, Heitonkangas - Re: Re: Päätoimija on keskeyttänyt kauppakeskuksen suunnittelun Justiisa nii. Halpa-halli on tehny sopimuksen päämiehen kanssa rakentamisesta, joka ei varmaankaan käynnisty ellei vaatimus pykälät ole täytetyt. Huomion arvosta kanssa on, että halpa-hallin päälliköt ei ole todennu aiheesta ite mittään. Vain rantapohja uutisoi ( ei Kaleva tai muut lehet ), ja asiaan tähän uutiseen siitä että kauppa ei tulisikaan on ottanu kantaa vain päämiehen pääomistaja, ukko jolla on saattaapi olla peleko persausten alla että yhteis työ mennee halpa-hallin kanssa päin männikköä. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45410 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10617 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1715 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1457 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
819 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
720 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
276 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
237 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
199 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
191 Luotu: 13.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20839 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
145 Luotu: 30.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
125 Luotu: 30.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025