KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Kommentoitu viesti
Vieras Vieras |
#1189 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pirjo Peltoniemi uudeksi KKY:n puheenjohtajaksi!20.02.2011 00:22#1075: Vieras - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pirjo Peltoniemi uudeksi KKY:n puheenjohtajaksi! Olet aivan oikeassa. Omaa pesäänsä tässä Peltoniemet vain likaavat. Mitä itse heistä henkilökohtaisesti tiedän, eivät kumpikaan sovellu uusiksi puheenjohtajiksi. Puheenjohtajalta vaaditaan käytöstapoja. Hänhän edustaa koko yhdistystä. Ei tarvitse kuin lukea yksi sivu näitä tekstejä, tietää aivan varmasti etteivät käytökseltään tuon tapaiset henkilöt ole edustuskelpoisia. Sairasta touhua kokonaisuudessaan. Kas kun ei oikeudessa vielä ole asiat menneet eteenpäin? Hoitaisivat hommat loppuun jos yleensä saavat vietyä oikeuteen asti syytöksensä. |
Vastaukset
Jaana Vuorenpää Vieras |
#1191 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pirjo Peltoniemi uudeksi KKY:n puheenjohtajaksi!2011-02-20 01:22:50#1189: Vieras - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pirjo Peltoniemi uudeksi KKY:n puheenjohtajaksi! Vieras ei taida tuntea Peltoniemiä sitten millään tavalla. Ja millähän te perustelette nämä väitteenne siitä, ettei Peltoniemistä kumpikaan sovellu uudeksi puheenjohtajaksi? Tunnen henkilökohtaisesti molemmat henkilöt ja voin sanoa, että tämän paremmin soveltuvaa ihmistä kuin Pirjo tai Timokaan, en tässä hetkessä tunne KKY:n puheenjohtajan tehtäviin. Valitsimme kuitenkin Pirjon yksimielisesti keskuudestamme tehtävään ehdokkaaksi, vaikka hän sitä hieman vastustelikin ensin. Pirjon kriteereistä puheenjohtajana on edellä tuotu jo niin paljon esiin asiaa puoltavia faktoja, että en lähde niitä tässä enää toistamaan. Lisää tietoja voi katsoa Pirjon vaalisvustolta tai kysyä omia kysymyksiään sivustolta, joka löytyy nimellä: AVOIN KESKUSTELUTILAISUUS TULOSSA Meillä on suunnitelmissa järjestää myös avoin keskustelultilaisuus Pirjo Peltoniemen puheenjohtajaehdokkuuteen ja opposition toimintaan liittyen sekä valottaa samalla tulevaisuuden toimintasuunnitelmaamme yhdistyksen kehittämiseksi. Tilaisuus on mahdollisesti ensi kuussa vielä ennen vuosikokousta. Jokainen joka haluaa tulla tutustumaan toimintaamme ja haluaa lisätietoja nenästä nenään, on tervetullut tilaisuuteen. Tarkempia tietoja on tulossa hieman myöhemmin. |
Vieras Vieras |
#1196 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pirjo Peltoniemi uudeksi KKY:n puheenjohtajaksi!2011-02-20 10:38:29#1189: Vieras - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pirjo Peltoniemi uudeksi KKY:n puheenjohtajaksi! Älä huoli, kyllä viranomaiset hoitavat heille annetun tehtävän ja jos et tiedä niin suomen oikeuslaitos on aika hidas ja vie aikaa rikosilmoituksen tekemisestä käräjäoikeiden istuntoon. Kun siellä nyt varmaan monta muutakin asiaa prosessissa . Kärsivällisyyttä vaan odottamiseen. Kehottaisin sinua olemaan varovainen siinä mitä sanot ihmisistä nimeltä mainiten täällä, pilkalliset ja ivalliset lausuntosi voivat osua omaan nilkkaasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
415 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51105 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21041 Luotu: 20.03.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
58 Luotu: 07.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
872 Luotu: 14.06.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
467 Luotu: 22.05.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
276 Luotu: 10.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
402 Luotu: 21.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
945 Luotu: 17.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
223 Luotu: 23.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11081 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
244 Luotu: 29.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
316 Luotu: 03.07.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
53 Luotu: 22.07.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
312 Luotu: 07.07.2025