Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
vieras |
#11239 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto.24.04.2013 10:04#11233: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kouluissa äitienpäivät ja isänpäivät ovat ikäviä ja vaikeita asioita niille lapsille, joilla ei ole äitiä tai isää. Lapsi ymmätää sen, jos toinen on kuollut ja hän on tuntenut toisen vanhempansa, sekä tietää missä toinen on haudalla käydessään. Toisen sukupuolen puuttuminen lespoperheessä tai homoperheessä on "kipeä pala" lapselle joka ei tiedä missä hänen isänsä tai äitinsä on ja miksei hänellä ole isää tai äitiä, kun kaikilla muilla on. Ihmeelliset selitykset mietityttävät lasta selityksineen. Se on tosiasia, että lapsen pahoinvointi johtuu nimenomaan toisen sukupuolen puutteesta. Toisen sukupuolen malli kasvattajana puuttuu, kasvatus on "yksipuoleista". Kyllä siinä ihmettelemistä riittää. Miten se kerrotaan homoperheissä tai lespoperheissä lapselle, missä minun äitini tai isäni on? Miksi minulla ei ole äitiä tai isää? Lapselle on rikkautta omistaa lasta rakastavat isä ja äiti ja rikkautta lisää mummut ja papat. Avioliitto on kaksipuoleinen sopimus "Tahdolle rakastaa myötä- ja vastoinkäymisissä". Se on paras kasvualusta lapselle. |
Vastaukset
Vieras |
#11241 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto.2013-04-24 10:26:43Miksi murehdit yksinäsi näitä kysymyksiä, kun niitä on tutkittu laajasti eri puolilla maailmaa? Tutkimustietoa löytyy kyllä, jos vaan viitsisit niihin tutustua. Se on tosiasia, että lapsen pahoinvointi johtuu nimenomaan toisen sukupuolen puutteesta. Suora vale. Mikään tutkimus ei osoita sateenkaariperheen lasten voivan pahoin, ja vielä vähemmän siitä syystä, että perheestä "puuttuu" toinen sukupuoli. Tutustu alan tutkimukseen ennen omia mutuilujasi. Miten se kerrotaan homoperheissä tai lespoperheissä lapselle, missä minun äitini tai isäni on Voisit vaikka ottaa asioista selvää ennen kuin tulet tänne märehtimään näitä. Esim. Sateenkaariperheet ry. auttaa varmasti alkuun. Jos englannintaitoa riittää, niin netti on sakeana tutkimusta tästäkin asiasta. Ei sillä että oikeasti perehtyisit niihin, mutta sanon nyt näin tavan vuoksi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45701 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2333 Luotu: 22.03.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
375 Luotu: 30.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
227 Luotu: 01.07.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
141 Luotu: 07.07.2025
Ei kuntoportaita pulkkamäen tilalle Littoisten pururadalle.
113 Luotu: 10.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
215 Luotu: 03.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
59 Luotu: 10.07.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20904 Luotu: 20.03.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1763 Luotu: 12.06.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3605 Luotu: 10.09.2021
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
180 Luotu: 30.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
215 Luotu: 13.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
223 Luotu: 18.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10633 Luotu: 09.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
253 Luotu: 18.06.2025
Jyri Possusta perinteisempi Yrjö
11 Luotu: 05.07.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1466 Luotu: 16.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
114 Luotu: 24.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
731 Luotu: 12.06.2025