Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#11541 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:26.04.2013 19:03Voi hyvänen aika sentään. Minä olen suorittanut yliopistossa filosofian maisterin tutkinnon biologian alalta. Pääaineenani eläintiede. Olen sen jälkeen tehnyt väitöskirjaa evoluutiobiologiaan liittyen ja julkaissut itsekin artikkeleita tieteellisissä, objektiivisissa tiedejulkaisuissa. Mutta ihanaa kuulla, että sinulla onkin näin kertalukemalta kyky nähdä minut sepittelijänä. Kaikki sinulle linkittämäni artikkelit ovat objektiivisia tieteellisiä tekstejä. Kirjat, jotka linkitin, olivat niin ikään tieteellisesti relevantteja. En todellakaan linkittänyt mitä vain, mutta sitähän sinä et ilmeisesti voi tietää, koska et edes tutustunut linkkeihin, vai mitä? Kovaa faktaa on kyllä olemassa, mutta jos haluat uskoa muuta, niin kaikin mokomin. Huomaa kuitenkin, että silloin et voi hyökätä muita vastaan, vaan olet ihan itse valinnut kulkevasi laput silmillä. Voin kyllä kaivaa sinulle jokaisesta linkittämästäni tutkimuksesta kaikkien tutkijoiden tiedot, jos kiltisti lupaat tällä kertaa myös lukea kaiken ennen kuin päättelet olevasi itse pätevämpi näissä asioissa. Ne tutkijat, joiden review- artikkelin linkkasin, tunsin ennestäänkin ja he ovat hyvin tunnettuja ja arvostettuja tutkijoita tällä biologian alalla, jonka luulen tuntevani sinua paremmin. Kuten nyt vaikka senkin, millainen tieto on Suomen tiedeyhteisön hyväksymää ja mitkä lehdet ovat oikeita tieteen julkaisusarjoja. Kovaan faktaan ei tosiaankaan tarvita muuta kuin nettilinkkejä, sillä lähes kaikki sarjat ovat netissä (osa maksullisia, osaan pääsee yliopistojen verkon kautta, osa avoimia kaikille), ja artikkeleiden hakua varten on olemassa esim. google scholar. Laysanin albatrossista kaikki kirjoittamani on siitä nimenomaisesta review-artikkelista. Bonoboista löytyy tiedejulkaisuista useita juttuja, joita en kaikkia linkittänyt. Mutta ilman muuta voin senkin tehdä, eihän minulla olekaan muuta tekemistä kuin etsiä tietoja ihmisille, jotka niitä pyytävät, mutta eivät sitten haluakaan ottaa vastaan, koska tietävätkin kaiken itse paremmin jopa ilman minkäänlaista koulutusta. |
Vastaukset
Vieras |
#11547 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:2013-04-26 19:22:02Ei kuule nyt auta edes tuo korkea-arvoinen FM-tutkintokaan, kun pöytään vaaditaan kovaa faktaa, ja vieläpä ihan objektiivista sellaista... :) "Voin kyllä kaivaa sinulle jokaisesta linkittämästäni tutkimuksesta kaikkien tutkijoiden tiedot" - Nythän on kyse homoseksuaalisen käyttäytymisen luonnottomuudesta, ja sen tähden tätä aihetta tutkineiden tutkijoiden taustat pitää varmistaa. Siksi riittää se taustatieto että mitään yhteyksiä tai kytköksiä ei todistettavasti ole homoaatetta lobbaaviin ja homopropagandaa tuottaviin tahoihin. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45684 Luotu: 02.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
368 Luotu: 30.06.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2326 Luotu: 22.03.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
135 Luotu: 07.07.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
193 Luotu: 01.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
199 Luotu: 03.07.2025
Ei kuntoportaita pulkkamäen tilalle Littoisten pururadalle.
86 Luotu: 10.07.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20897 Luotu: 20.03.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1763 Luotu: 12.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
179 Luotu: 30.06.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3601 Luotu: 10.09.2021
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
221 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
213 Luotu: 13.06.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
18 Luotu: 10.07.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
252 Luotu: 18.06.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
20 Luotu: 02.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10630 Luotu: 09.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
731 Luotu: 12.06.2025
Jyri Possusta perinteisempi Yrjö
10 Luotu: 05.07.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
829 Luotu: 14.06.2025