KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Kommentoitu viesti
Vieras Vieras |
#1505 Re: Motto puheenjohtajalle:05.03.2011 12:38#1495: Kirsi - Motto puheenjohtajalle: Poistapas arvoisa adressin haltija tämä 1495 myös, jos olet fiksu nainen. Otsikko vähintään. |
Vastaukset
Kirsi Vieras |
#1507 Re: Re: Motto puheenjohtajalle:2011-03-05 14:19:40#1505: Vieras - Re: Motto puheenjohtajalle: Anteeksi nyt vaan, mutta mitähän pahaa motossa puheenjohtajalle oikeen on, kun sen miälestäsi pitäisi poistaa? Motto TULEVALLE puheenjohtajalle: MITÄTÖN NAINEN VAATII MUILTA, SUUREMMOINEN NAINEN VAATII ITSELTÄÄN.
Eikö tuo ole osuva motto TULEVALLE puheenjohtajalle? En tarkoittanut, että Terttu Kanervo olisi mitätön, vaan mielestäni jokainen meistä on mitätön jos vaatii vain muilta.... Niin sinä kuin minäkin. Mutta meistä' jokaisella on mahdollisuus myös olla suuremmoisia, jos vaan viitsimme tehdä työtä sen eteen.
Ainakin minä ja VARMASTI KISSATKIN HALUAVAT ENSI KAUDELLE PUHEENJOHTAJAN, JOKA VAATII MYÖS ITSELTÄÄN JA OMALLA ESIMERKILLÄÄN "JOHTAA" KKY:TÄ!! Ei kellään ole oikeutta vaatia muita tekemään, jollei itse tee vähintäänkin yhtä paljon, vaikka tälläinen onkin KKY:ssä tapana ollut. Haukutaan ja vähätellään niitä, jotka niska limassa ympäri vuorokauden kissojen eteen hommia tekee, jotta itse näyttäisi paremmalta, kun ei tee mitään!
On kyllä ihme, että mietelauseestakin vedetään herneet peräsuoleen asti! Mutta se on ihan ok, että kymmeniä jäseniä on kiusattu useiden vuosien ajan ja edelleen kiusataan.... Mikset heitä puollusta vieras, joka et edes uskalla nimelläsi kirjoittaa? Jotta nyt kaikki herneitten vetäjät uudelleen saatte tilaisuuden herneilyynne, niin tässäpä vielä toinen motto tulevalle puhejohtajalle: USKALLA OLLA ROHKEA JA PUUTTUA EPÄKOHTIIN. OTA ENNAKKOLUULOTTOMASTI KAIKKIEN EHDOTUKSET VASTAAN JA PÄÄTÄ EHDOTUKSEN PERUSTEELLA ÄLÄKÄ EHDOTTAJAN. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45520 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10623 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1733 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
728 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
246 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
203 Luotu: 13.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
169 Luotu: 30.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
168 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20865 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
117 Luotu: 03.07.2025