Maahanmuuttajien tuet
Kommentoitu viesti
Vieras |
#2090 Re:20.12.2013 19:02No voi, voi sentään. Metsäläisiähän sinä ja kaltaisesi olette. Metsä on teille aivan oikea asuinpaikka, joten asia on hyvällä tolalla.
|
Vastaukset
ÄLÄ KOSKAAN ÄÄNESTÄ VIHREÄÄ! |
#2097 Re: Re:2013-12-21 15:55:16
Näkyypä sinullakin olevan aikaa kitistä täällä...taidatkin olla viherpipertäjä, joille raha tulee taikaseinästä ja "Suomesta pitää sähköntuotanto lopettaa koska on muitakin energiavaihtoehtoja", niinkuin 1 teidän virheiden "lakialoiteyritelmä" kuului. Varmaan joo...kunhan sun netistä ei väännetä virtaa pois, eikö niin? Tässä maassa on 3-4 sataatuhatta työtöntä ja avoimia työpaikkoja n. 30 000. Laske siitä jos osaat sitä "työvoimapulaa". Ottakaa mun puolesta mamuja sen minkä lystäätte kunhan työllistätte heidät muualle kuin julkiselle sektorille. Suuri osa mamujen "työpaikoista" on keksittyjä, kehitettyjä. Niitä ei olisi muuten. Ne eivät tuota mitään. Vientiteollisuus tätä maata pyörittää. Haluasinpa totisesti tietää montako somali-ínsinööriä on esim. Koneella töissä. Ai niin, nehän menikin kaikki Britanniaan, ne somaliaset" insinöörit", niinkuin teidän oma gurunne, Osmo Soininvaara tiesi kertoa. Tosin sen hän jätti kertomatta, että somaleiden työllisyysprosentti on Britanniassa samaa luokkaa kuin Suomessa. Jatkakaa valitsemallanne tiellä ja upottakaa maa, mutta älkää sitten tulko koputtelemaan meidän portteja kun huomaatte millaiseen kuseen olette itse itsenne saattaneet. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
44713 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10576 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1596 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1426 Luotu: 16.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
807 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
680 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
674 Luotu: 06.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1149 Luotu: 16.05.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2082 Luotu: 22.03.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
189 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1716 Luotu: 01.05.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
173 Luotu: 30.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20831 Luotu: 20.03.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
164 Luotu: 18.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3558 Luotu: 10.09.2021
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
964 Luotu: 01.04.2025