Jatkukoon Radio Suomen "Pop eilen - toissapäivänä"!
Kommentoitu viesti
Vieras |
#18120.10.2014 03:46Tätäkö se meikäläisen elämänkaari on kunnon musiikin suhteen? Ei saanut nuorena kuunnella, eikä vanhanakaan? |
Vastaukset
Valitse nimimerkki, valitsin jo |
#212 Re: Hyvin sanottu!2014-11-13 21:55:09Se on niin totta! Ensin sai nuorena kytätä niitä muutamaa radiotuntia viikossa, joissa soitettiin sitä omaa musiikkia. Nyt yli 50 vuotiaana saa tapella siitä, että radiossa pysyisi edes jotkut niistä ohjelmista, missä tulee sellaista musaa mitä haluaa kuunnella, vaikka vain pari tuntia viikossa. Se on melko vähän, ottaen huomioon, että 1990 luvulla radiosta tuli tuntikausia viikossa sellaista musaa mikä miellytti korvaa. On se hitto, että Yle ei osaa pitää näppejään erossa arvokkaista asioista. PET Heikkineen on arvokas asia ja sen pitää soida myös vuonna 2015. Surullista miten vähän Ylellä arvostetaan todellista ammattitaitoa ja intohimoa radio-ohjelman tekemiseen. Ei näitä Heikkejä sentään joka oksalla kasva. Monet radiokanavat on täynnä tyhjänjauhajia ja pelkkiä puhuvia päitä ilman todellista kokemusta ja osaamista. Tämä on kaikkinensa niin masentavaa ja typerää. Eikö Ylen pomoilla ole mitään oikeaa tekemistä, kun pitää säätää ohjelmia ja asetella niitä muka tärkeysjärjestykseen. Ei Yleltä kanavia puutu, sieltä puuttuu osaava johtajisto. Ihmiset, joilla ei ole intohimoa musiikkiin ei mitenkään voi ymmärtää laadukkaan ohjelman merkitystä. Ei kuten yleisö ja Heikki sen ymmärtää. Eikö tämä joutava säätäminen lopu koskaan. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
43211 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10433 Luotu: 09.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
717 Luotu: 14.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1082 Luotu: 12.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
627 Luotu: 12.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
132 Luotu: 16.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
96 Luotu: 18.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
96 Luotu: 18.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
91 Luotu: 15.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
106 Luotu: 13.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
658 Luotu: 06.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
39 Luotu: 18.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
682 Luotu: 04.05.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2767 Luotu: 08.04.2024
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1708 Luotu: 01.05.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20804 Luotu: 20.03.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
57 Luotu: 12.06.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
52 Luotu: 09.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
170 Luotu: 30.05.2025