KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Kommentoitu viesti
Valehtelijoiden klubi |
#2579 Re: Re: Haluamme muutosta !14.11.2011 11:07#2573: Järjen käyttö on sallittua - Re: Haluamme muutosta ! Ennen kuin se valistustyö menee kissojen kaltoinkohtelijoille perille, pitää näille heitteille jätetyille kissoille tehdä jotain. Asioiden kieltäminen on ollut KKY:n virallinen kanta jo pitkään - linja näköjään jatkuu muutaman kellokkaan toimesta. Kannastasi kuvastuu suorastaan inho näitä"saastuneita kissoja" kohtaan. Kuka ne on saastuttanut? Osoittaisit inhoasi pikemminkin näitä piittaamattomia ihmisiä kohtaan, nehän nämä ongelmat aiheuttavat. KKY on usein mainostanut luottamuksellisia suhteitaan viranomaisiin, miksi tällä rintamalla ei ole tapahtunut mitään uutta? Jos et halua liata käsiäsi "saastuneisiin kissoihin", niin aina voit painostaa viranomaisia tekemään parempia päätöksiä ja lakeja. Kannanotossasi on todellinen paradoksi; et halua rahojesi menevän hukkaan vastuuttomien ihmisten vuoksi, miksi sitten olet KKY:ssä? Jos näitä eläinten kaltoinkohtelijoita ei olisi, ei meitäkään tarvittaisi! On selvää, ettei yksi yhdistys paranna maailmaa mutta se tekee elämän helpommaksi näille hädänalaisille kissoille. Sinun utopiassasi ei ilmeisesti ole kaltoinkohdeltuja kissoja eikä ikäviä, kritiikkiä esittäviä ihmisiä. Tautivaaraa ja saastuneita kissoja vaarallisempia ovat kaltaisesi tunnekylmät ihmiset, jotka käyttävät eläinsuojeluyhdistystä savuverhonaan päästäkseen itsekkäisiin päämääriinsä. Toivotaan ettei tämä tauti tartu.. |
Vastaukset
Vieras |
#2580 Re: Re: Re: Haluamme muutosta !2011-11-14 21:35:08#2579: Valehtelijoiden klubi - Re: Re: Haluamme muutosta ! "Kannanotossasi on todellinen paradoksi; et halua rahojesi menevän hukkaan vastuuttomien ihmisten vuoksi, miksi sitten olet KKY:ssä?" Varsin oivallinen kysymys!! JOs on KKY,n jäsen ja/tai toimija niin MIKSI on KKY,ssä!?! Toisten antamat rahat kyllä kelpaa laittaa "hukkaan"..mutta tosiaan eihän siellä laiteta hukkaan kun niitä "saastaisia" kissoja ei kky enää ota. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45581 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10626 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1749 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1462 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
731 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
304 Luotu: 30.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
283 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
248 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
218 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
206 Luotu: 13.06.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2232 Luotu: 22.03.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
175 Luotu: 30.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
163 Luotu: 03.07.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20877 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
113 Luotu: 01.07.2025