KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Kommentoitu viesti
kurkataas kulisseihin |
#3276 Kissat kulissina28.01.2012 17:06Jo on kummallinen ja irvokas käsitys kissojen asialla olemisesta!! Nuo lukuisat, vanhat ja nyt toistetut kommentit (joissa ei ole mitään kissamyönteistä) eivät valaise mitään muuta asiaa kuin sen,että noilla monisanaisilla pitkän pitkillä selittelyillä, puolusteluilla, vakuutteluilla, perusteluilla, vetoamalla asiantuntujoiden lausuntoihin koitetaan tehdä hyväksyttäväksi se asia joka kätkeytyy noitten litanioitten taakse ja joka mahtuu yhteen lauseseen, ja on vieläpä kaikessa yksinkertaisuudessaan se, ettei kky halua käyttää keräämiään varoja hädänalaisiin kissoihin. TÄMÄ ON TÄMÄN KOKO ADRESSIN YDIN!! Miten selitätte ne pankkitileillä makaavat useat sadat tuhannet, joilla kissoja ei ole autettu MIKSI? Jos teillä on oikeus kerätä NIIN teillä on myös VELVOLLISUUS käyttää ne keräämänne varat siihen tarkoitukseen mihin olette kertoneet niitten menevän...vai oletteko lahjoittajille kertoneet niiden menevän lihottamaan pankkiktilejä? Keräätte edelleen.... |
Vastaukset
hmm |
#3277 Re: Kissat kulissina2012-01-30 08:25:55#3276: kurkataas kulisseihin - Kissat kulissina On käsittämätön asia tuo rahan keräys. Keräysluvassa on kuitenkin maininta mihin rahaa kerätään, ellei rahaa käytetäkkään siihen mihin lupa on saatu, asia varmasti kiinnostaa myös viranomaisia. Kun tileillä makaa satojatuhansia, voidaan olettaa että pääasiallinen tarkoitus on ollut ihan muu, kuin keräysluvassa mainittu syy. Säätiöittämällä rahat voidaan jakaa niitä keränneille kokous palkkioina. |
Kovat on luulot |
#3319 Re: Kissat kulissina2012-02-07 20:41:04#3276: kurkataas kulisseihin - Kissat kulissina Tarviiko ulkopuoliselle mitään selitellä? Eihän se oo teidän asianne. Syäkää vaan niitä lääkkeitänne parantuaksenne. Vai rahanko perässä juoksette? Eihän se paljoo tarvi, ku kissat hoidatte. Ainakin näyttäs, ett tänä vuonna tarvittais tuhdimmat ovimiehet. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45532 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10624 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1735 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
729 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
246 Luotu: 18.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
234 Luotu: 30.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
203 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
173 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20869 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
139 Luotu: 03.07.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025