KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Kommentoitu viesti
Jäsen Vieras |
#721 Erotetaan lainoppinut KKY:stä01.02.2011 22:02#714: Lainoppinut - EROTETAAN TERTTU KANERVO KKY:STÄ Lainoppinut ! Sinut ja kumppanisi pitää erottaa KKY:stä. Samoin teitä tullaan aikanaan syyttämään KUNNIANLOUKKAUKSESTA oikeudessa! Alkakaa siis kerätä jo rahaa asianajanpalkkioihin ja korvauksiin, mitä joudutte Tertulle maksamaan. |
Vastaukset
vitsin murjaisit Vieras |
#722 Re: Erotetaan lainoppinut KKY:stä2011-02-01 22:25:54#721: Jäsen - Erotetaan lainoppinut KKY:stä Salli mun nauraa. Laki on sama kaikille. Kunnianloukkauksen tuntomerkit täyttyvät, mikäli levitettävä tieto on valhellista tai vahingoittaa kohtuuttomasti kohdetta. Todistettavan totuuden esiintuomisesta ei liene koskaan ketään tuomittu, tässä tukena jo maassamme vallitseva sananvapaus. Ja lisäksi, kun kyseessä on todellakin yleishyödyllinen, julkinen yhdistys, jo yleinen etu vaatii epäkohtien esiintuomista. Pitäiskö meidän kirjoittajien ottaa nyt jo yhteinen linja ja OLLA JATKOSSA KOMMENTOIMATTA näihin tämänkaltaisiin lapsellisuuksiin. Keskitytään asian tiedottamiseen eteenpäin positiivisella tavalla, jotta saadaan hallitusmuutoksen kautta uusi toimiva linja koko yhdistykselle. Linja, johon kaikki jäsenet voivat halutessaan liittyä mukaan. Huudelkoon nämä typerykset näitä omia luulojaan täällä, kyllähän maailmaan puhetta mahtuu. |
Vieras Vieras |
#723 Re: Erotetaan lainoppinut KKY:stä2011-02-01 23:21:45#721: Jäsen - Erotetaan lainoppinut KKY:stä Täällä on kirjoitettu ainoastaan ja vain tosiasioita yhdistyksen nykyisen tynkähallituksen ja sen puheenjohtajan toimista. Toisin kuin puheenjohtaja itse! Valheilla on lyhyet jäljet... |
Kirjoittaja on poistanut viestinsä (Näytä tarkemmat tiedot)
2011-02-02 00:04:55- Poiston ajankohta: 02.02.2011
- Poistamisen syy: oma syy
Asiakirjat nähnyt Vieras |
#726 Re: Erotetaan lainoppinut KKY:stä2011-02-02 01:27:02#721: Jäsen - Erotetaan lainoppinut KKY:stä Niin.. Mukavaa, kun toimit tässä Tertun asialla. Ota huomioon, että eipä Kanervo ole tässä paljoa näitä asioita lähtenyt kiistämään. Vaikeaa se onkin, faktat voin lyödä pöytään milloin vain. Tuollaisissa käsittelyissä tavataan myös tutkia onko asianomistaja itse syyllistynyt samaan, jolloin mustamaalaamiset ja väitteet mm valkeakosken sanomissa ovat erittäin kiinnostavia... Kannattaa muistaa, että jos kertoo asioiden totuuden, se ei ole mustamaalaamista. Suosittelen asioihin tutustumista Jäsenelle. Se saattaa avata silmät. Itse nukun yöni rauhassa ja taidankin tästä mennä sänkyyn. Rahastako tässä on kysymys. Luulin, että kissat olivat ne tärkeimmäit... Minua saa kyllä loukata ilmaiseksi, koska tiedän itse mitä olen tehnyt ja mitä en. Olkaa hyvä vain. :-D
Hoidetaan nyt tilanne niin, että KKY saisi ensi kesäksi reilun JÄSENISTÖN halujen toteuttajan. |
Lainoppinut Vieras |
#778 Erotetaanko Terttu Kanervo vai lainoppinut KKY:stä?2011-02-02 18:39:39#721: Jäsen - Erotetaan lainoppinut KKY:stä Tässäpä teille oikeuteenhaastaville hieman lakitietoa: Rikoslain mukaan kunnianloukkauksessa esitetää toisesta valheellisen tieto tai vihjaus. Joten minun pitäisi siis esittää valheita Terttu Kanervosta. Valitettavasti Terttu Kanervo on todistajien aikana ja/tai kirjallisesti tehnyt kaikki esittämäni yhdistyksestä erottamisperusteet täyttävät teot.Tämä koskee nyt yhdistyslakia. Voisitte itse käydä tarkistamassa lain, ennenkö pauhaatte täällä keskustelupalstalla perusteettomista haasteista. #721 eli jäsen: Omassa kirjoituksessa esität laittoman uhkauksen minua kohtaan, jonka perusteella minulla olisi oikeus käydä tekemässä sinusta selvityspyyntö poliisille. Myöskään sinulla ei ole mitään perusteita erottaa minua tai "kumppaneitani". Joten sinä levität minusta nyt valheellista tietoa ja vihjauksia, joka rikoslain nojalla voidaan tuomita törkeänä kunnianloukkasena. Tiedäthän #721 eli jäsen, että tuomio tälläisestä olisi sinulle maksimissaan 2 vuoden vankeustuomio? Uskon, ettet tiennyt kirjoituksesi vakavuudesta tuon kirjoittaessasi, joten annan sinulle mahdollisuuden kirjalliseen anteeksipyyntöön täällä keskustelupalstalla. Muistakaa te muutkin, jotka hyökkäätte "oppositiota" vastaan täälä ja uhkailette laittomasti ja levitätte valheellista tietoa, että teidätkin voidaan ilmoittaa poliisille. Useammasta "opposition" kannattajasta on nimellä täälä levitetty valheellista tietoa ja näin loukattu kunniaa. Myös kuulopuheen levittäminen voi olla valheellista tietoa, vaikkette itse sitä tietäisikään.
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
418 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51107 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21048 Luotu: 20.03.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
58 Luotu: 07.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
873 Luotu: 14.06.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
467 Luotu: 22.05.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
276 Luotu: 10.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
403 Luotu: 21.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
945 Luotu: 17.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
223 Luotu: 23.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11082 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
244 Luotu: 29.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
316 Luotu: 03.07.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
53 Luotu: 22.07.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
770 Luotu: 12.06.2025