Asfaltointi Talvitielle, KAUHAJOKI
Ota yhteyttä adressin tekijään
Tämä viestiketju on automaattisesti luotu adressista Asfaltointi Talvitielle, KAUHAJOKI.
jaakko marttila Adressin tekijä |
#1 Jokainen tehköön oman pienen osansa..23.08.2010 13:58Ja hommaa lisää allekirjoittajia:) |
Kirjoittaja on poistanut viestinsä (Näytä tarkemmat tiedot)
23.08.2010 14:38- Poiston ajankohta: 23.08.2010
- Poistamisen syy:
jaakko marttila Adressin tekijä |
#3 Päivässä tullut todella hyvä määrä allekirjoituksia! Kiitos :)24.08.2010 17:31Nyt vielä jatkamme tämän Adressin mainostusta ja keräämme samaan tahtiin allekirjoituksia, niin hyvä:) |
Raimo Mäenpää Vieras |
#4 Asfaltointi ei yksin riitä!27.08.2010 09:37Aninkuja on surullinen nesimerkki huonosta pohjatyöstä. Pinnoitteen paikkausta jatkuvasti. Tien parannus oikaisee, kierto Aron kautta jää pois teuvan suuntaan. työmatkakulkijoille ja tienvarren asukkaille tarpeellinen projekti. Varautukaa kuitenkin ajonopeuksien kasvuun. |
Juha Kuusisto Vieras |
#5 Re: Asfaltointi ei yksin riitä!27.08.2010 22:20#4: Raimo Mäenpää - Asfaltointi ei yksin riitä! Muistelisin että Aninkujan asfaltin kanssa on jokin takuuasia, eli jos oikein muistan niin se tullaan korjaamaan takuutyönä. Aninkuja on huono väylä liikenteen kasvamiselle ala-asteen takia, esimerkiksi ammattikouluun Teuvan ja Jurvan suunnasta tulevat kulkevat usein Aninkujaa. Uskon myös että liikenne Teuvalta ja Jurvasta Kauhajoelle kasvaa Citymarketin tulon myötä ja se liikenne osittain kulkee Talvitietä pitkin. Tie on aikoinaan rakennettu asfaltointia silmällä pitäen tarpeeksi leveäksi, mutta jostain kumman syystä viime vuonna sitä kavennettiin. Tie on kuitenkin yhä riittävän leveä asfalttia varten. Meikäläiselle tämä asia on ollut lähellä sydäntä ja olenkin siitä puhunut teknisessä lautakunnassa muutamaan otteeseen. Voisin kyllä oikeastaan ottaa tästä työn alle valtuustoaloitteen! |
TienVarrellaAsuva Vieras |
#6 Re: Re: Asfaltointi ei yksin riitä!02.09.2010 21:45#5: Juha Kuusisto - Re: Asfaltointi ei yksin riitä! Hyvä huomio tuo citymarket ja ilmeisesti myös valtti on muuttumassa prismaksi. Eiköhän tien perusta ole kyllä hyvä asfaltoinnille. Eiköhän pistetä asiat tärkeysjärjestykseen, eikä paasata niitä viimmesiäki rahoja "metsäautoteihin"
Myös iso miinus on tämä kapea ja matala talvisilta |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45461 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10621 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1729 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1460 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
725 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
242 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
209 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
199 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
162 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20857 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
138 Luotu: 30.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
119 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025