Tasa-arvoa lisää arkielämään!

Ota yhteyttä adressin tekijään

Tämä viestiketju on automaattisesti luotu adressista Tasa-arvoa lisää arkielämään!.

Jari Suominen
Turku

#1 Kannatan lämpimästi

13.12.2007 18:02

tasa-arvoa.Olenkin jo pitkään odottanut, milloin maammme tasa-arvoinen eliitti suo minulle tasa-arvon lisäarvoa.Myös tasa-arvo-optiot(kaunis sana, eikö!) luovat lisätasa-arvoa tasoittaen epätasa-arvo ja tasalisäarvoloukkoja arvon ansaitseville.Suomen maa on suuri, mutta suuremmaksi tulee.
Oletko jo valmistautunut Eurostoliiton presidentin vaaliin?Mikä on Ahmed Ahneen kerroin?
Hyvää Joulua Rooman Kansa ja Senaatti.
helena saukonpää
helsinki

#2 tasa-arvoa/yhdenvertaisuutta/suvaitsevaisuutta ja ymmärrystä

18.02.2008 13:01

Tarvitsisimme jo kotona, päiväkodeissa, esi- ja peruskouluissa erilaisuuden sallivaa/kunnioittavaa yhdenvertaisuus- ja suvaitsevaisuuskasvatusta.

Jokainen olisi nähtävä ja arvostettava omana ainutlaatuisena persoonana jolla on oikeus olla oma itsensä kuten niillä jotka massamielipiteiden ja -muodin taakse piiloutuvat.

Olisi myös oivallettava ja tämä ehkä onkin se tärkein oivallus, että ne ihmiset jotka vähättelevät/ pilkkaavat tai muutoin kohtelevat kanssaihmisiään huonosti, puhuvatkin vain itsestään ja ilmaisevat sanoillaan ja käytöksellään oman vajavaisen älynsä ja sivistyksensä.

Helena Saukonpää (Helsinki 18.2. -08)
Pentti Vipuveräjä
Tuupovaara

#3

18.02.2008 17:14

Eli jos pedofiili raiskaa ja tappaa lapsen hän ei olekaan rikollinen vaan rohkea yksilö, joka uskaltaa olla erilainen?
Fleetwood Arakawa
Nakkila

#4

18.02.2008 21:54

"Vapauden ja itsekkyyden raja on sattutaako toista vai ei."