KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Valehtelijoiden klubi |
/ #4163 Re: Alfabeetikolle20.08.2013 18:09#4156: XYZ - EI tukea Kisulle, ei Kky:lle On parempi olla tässä tapauksessa "anarkisti", kuin degeneroituneen eliittikerhon jäsen. Anarkisteista puhuvat yleensä ikäihmiset, jotka pelkäävät kadulla jokaista vastaantulijaa - voihan kyse olla myös vaikea-asteisesta fobiasta. Nämä ns. anarkistit todellakin ottivat sen "keräysvastuun" minkä kyykyn "eliitti" rahanahneuttaan jätti taakseen. Oikeus voi langettaa tuomioita vain niistä asioista mitä voidaan näyttää toteen, moraali tai sen puute ei ikävä kyllä kuulu tähän kategoriaan. Ihmisellä on taipumus mitätöidä/nimitellä kaikkea mitä hän ei voi ymmärtää tai hyväksyä. Asioiden oivaltaminen vaatiikin jo hieman enemmän. Onko hädänalaisille kissoille kerättävät rahat sinulta jotenkin pois? Tuntuuko uskomattomalta, että rehellisiäkin rahankerääjiä vielä on? Tämä sinun missiosi tarkoitus on jokseenkin hämärä, eläimiin se ei ainakaan liity. Viittasitkin "markkinointiin", sinun roolisi liittyneekin (liittyi) ehkä enemmän kyykyn bisneksiin? Pyöriikö majavakauppa huonosti, sekö vetää noin katkeraksi? Tuloksista - ja kissamäärästä - päätellen Kisun markkinointipuoli toimii jokseenkin tehokkaasti, älä sinä siitä huolehdi. Et sinä noilla surkeilla julistuksillasi kenenkään päätä käännä. "Ongelma on ryhmä kisulaisia", sinunko yöunesi nämä kisulaiset vievät, vai kenellekä he ovat ongelma? Vai onko kyse ns. henkilökohtaisesta ongelmasta? Jos katsotaan eläinsuojelun näkökulmasta, niin hädänalaisille kissoille nämä "anarkistit" ovat lähinnä pelastajia ja hyväntekijöitä. Näinhän sen kuuluu ollakin, varsinkin eläinsuojeluyhdistyksessä, vai mitä? Ymmärsitkö narsismiltasi asiasta yhtään mitään? |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
404 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51097 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21026 Luotu: 20.03.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
57 Luotu: 07.08.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
872 Luotu: 14.06.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
401 Luotu: 21.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
276 Luotu: 10.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
223 Luotu: 23.06.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
459 Luotu: 22.05.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
943 Luotu: 17.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
316 Luotu: 03.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11081 Luotu: 09.06.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
243 Luotu: 29.07.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
312 Luotu: 07.07.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
53 Luotu: 22.07.2025