Protesti KANSANEDUSTAJIEN 8,1% Palkankorotusta vastaan!
oikeudenmukaisuutta Suomessa ei ole |
/ #4092 Re: ei,,, palkankorotusta kansanedustajille27.03.2014 04:17#4: arja viinikka - ei,,, palkankorotusta kansanedustajille Totta! Heidän palkkojaan pitäisi laskea samalle tasolle kuin meidän tavallisten duunareiden ja kaikki etuudet pois ja jokaisesta poissaolosta todistus. Samaan aikaan kun he pröystäilevät meidän pienituloisten ja sairaiden rahoilla he nauttivat kiusanteoistaan. Meitä kehoitetaan käymään yhä kauempana pienipalkkaisissa töissä joihin on mahdotonta päästä julkisella liikenteellä joten meillä on pakko olla jonkinlainen auto että edes jossakin joskus pystymme käymään ja samalla he nostavat polttoaineveroa, käyttömaksua ja kaikkia muita kuluja. Vakuutusmaksut ovat pilvissä ja typerin asia mitä tiedän on autoilijoiltakin perittävä vakuutusmaksun maksuvero! Kun auton joutuu viemään korjaamolle ei hinnoilla ole mitään rajaa ja alv: osuus on kohtuuton sen päälle. Ainakin minun palkkani on mennyt alaspäin jo muutenkin pari vuotta sillä sosiaalimaksut ovat nousseet enemmän kuin palkkani. Tätäkö on heidän tavoitteensa että Suomesta on tullut pahoinvointivaltio ja loppukin motivaatio työssäkäyntiin on jo viety jatkuvilla veroryöstöillä. Tämän on loputtava!!!!
Tällä menolla täällä ei voi enää kuin haaveilla lottovoitosta että pääsee täältä pois ja pian tai vetää naru kaulaansa. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51040 Luotu: 02.06.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
394 Luotu: 21.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
170 Luotu: 09.08.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
273 Luotu: 10.07.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1078 Luotu: 25.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
73 Luotu: 12.08.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
313 Luotu: 03.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
220 Luotu: 23.06.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
43 Luotu: 07.08.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
340 Luotu: 29.07.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
268 Luotu: 10.08.2025
Pirkkalan virkistysmetsät säilytettävä
857 Luotu: 10.03.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
240 Luotu: 29.07.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
311 Luotu: 07.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11074 Luotu: 09.06.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
933 Luotu: 17.07.2025
Kielletään burkat, niqabit ja alaikäisten tyttöjen huivit – lapsen oikeudet ja turvallisuus ensin!
43 Luotu: 12.08.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
846 Luotu: 14.06.2025
Suojellaan kotiseutua – Ei tuulivoimaloita Ikaalisiin!
130 Luotu: 25.03.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2439 Luotu: 22.03.2025