Adressi Päivi Räsäsen erottamiseksi ministerinvirasta
Kuusi ällää, niggapliis... |
/ #3615 Re: Re:01.08.2014 18:26"Ainoa kuuden ällän ylioppilas koko eduskunnassa!!!" Kuusi ällää ei nyt vaadi yhtikäs mitään muuta kuin hyvän muistin sekä täydellistä kuuliaisuutta koska lukiotason opiskelussa kyse on lähinnä ulkoaopettelusta ja boksin ulkopuolelta ajattelusta tai luovasta ongelmanratkonnasta ei tasan tarkkaan saa yhtäkään lisäpistettä. Olen useita kuuden ällän ylioppilaita tavannut elämässäni ja yhdestäkään heistä ei ole kasvanut hyvää johtajaa, joillakin jopa hyvin vakavia ongelmia tunne- ja sosiaalisen elämän kanssa. Ja monilla juuri samanlaisia luonteenpiirteitä joita Räsäseltä tuntuu löytyvän eli halu kontrolloida toisia kun oma elämä tai oikeastaan maailma kokonaisuudessaan on liian monimutkainen hahmottaa kun siirrytään asioissa lukiotasoa syvemmälle. Kuuden ällän ylioppilaaksi pääseminen nimenomaan vaatii sitä ettei ajattele omilla aivoillaan ja elää mahdollisimman pakkomielteiseisesti yhteiskunnan normien pelossa ja palkinnon toivossa (ehkä nyt poikkeuksena jotkut aikuislukion kautta kirjoittaneet, jotka ovat jo ylittäneet nuoruudelle ominaisen kyseenalaistamis-vaiheen). Päivikin on varmasti ollut hyvin kiltti ja tunnollinen lapsi joka on hyvin riippuvainen auktoriteeteista. Nyt tosin se auktoriteetti onkin sitten Jeesuksen sana. Siksi on täysin oikeutettua sanoa ettei Räsänen ajattele omilla aivoillaan, tuskin on koskaan kovin pitkälle koskaan halunnutkaan näin tehdä. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51184 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21122 Luotu: 20.03.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
874 Luotu: 14.06.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
470 Luotu: 22.05.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1095 Luotu: 25.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3696 Luotu: 10.09.2021
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
64 Luotu: 07.08.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
193 Luotu: 09.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
952 Luotu: 17.07.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
57 Luotu: 22.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11088 Luotu: 09.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
774 Luotu: 12.06.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
253 Luotu: 29.07.2025
Pirkkalan ja Lempäälän välinen virkistysmetsä ja ekologinen käytävä tulee säilyttää sellaisena myös tulevaisuudessa.
11384 Luotu: 13.12.2020
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
403 Luotu: 21.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Luonnonuskoville virallinen uskonnollinen yhteisö ja turvattu uskonnonvapaus
146 Luotu: 19.05.2025