KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Vieras |
/ #4245 Re: Kisun kissakiivaat, anarsissit20.05.2015 10:14#4241: XYZ - Kisun kissakiivaat, anarsissit "Hienosti avautuu myös "Puurovelli", joka todella on mielensäpahoittaja." Kiitos kehuista mutta valitettavasti yhdessä asiassa ammuit ohi; minun täytyy tuottaa sinulle pettymys ja toivon, että kestät sen..en ole todellakaan pahoittanut mieltäni SINUN kommenteistasi vaan siitä miten KKY on kohdellut kissoja..toivottavasti osaat erottaa nämä asiat toisistaan..sinun kommentit ja KKY,n toiminta koskien hädänalaisimpia kissoja...vai ovatko ne kuitenkin sama asia ja samansuuntaiset? Todellakaan minun mieltäni et pysty pahoittamaan, siihen sinulla ei ole valtaa etkä pysty. Kommenttisi ovat lähinnä säälittävän huvittavia ja selvästi kaipaat sanailussa "painikaveria" ja "kädenvääntökaveria" yksinäisyyteesi--yleensäkin taidat kaivata kaveria?..ja me "kiivaatkin ja anarsissit" ym. kelvataan paremman puutteessa. Provokatiivisilla kommenteillasi saat aina kuitenkin jonkun vastaamaan, tosin järkevää hedelmällistä keskustelua kanssasi ei saa millään aikaiseksi mutta ollaanpahan sun seurana edes hetki ja ihmetellään sun perin kummallisia mielenliikkeitä. Saat tuntea ainakin hetken olevasi olemassa kun joku koittaa saada tolkkua kommentistasi ja koittaa vastata päättömyyksiisi...kuten minä nyt. Onhan se varsin epäkohteliasta olla vastaamatta. Halu siis auttaa myös yksinäisiä ihmisiä kissojen ohella. Autan kyllä kissoja MUTTA koita nyt sinäkin uskoa ettei kaikki täällä kommentoivat, kuten minä kuulu KISU,n enkä myöskään KKY,n enkä muihinkaan ko. järjestöihin vaan kannamme huolta kenties siitä mihin hädänalaisille kissoille antamamme rahat menevät..... pankkiin makaamaan säätiöintiä varten niitä ei kukaan ole lahjoittanut!!! Tässä yhdistyksiin kuulumis asiassa tuotan sinulle pettymyksen mutta pettymykset kuuluu elämään..eikö? Hyvää ja selkeämpää alkukesää ja oikein mukava olisi kuulla kerrankin ajatuksistasi ja näkemyksistäsi MITEN hädänalaisimpia kissoja PITÄISI sinun mielestä auttaa! Nyt vaan keskityt ihmisten ja yhden yhdistyksen nälvimiseen haukkumiseen ja arvostelemiseen, kissat tahtoo jäädä sivuseikaksi, keppihevoseksi jolla täällä ratsastelet jakelemassa viisauksiasi. Olet trollaaja joille ei pitäisi vastata mutta vastaan sinulle kuitenkin koska trollaaja on usein yksinäinen ja onneton ihminen. ps. paljastit itsesi älähtämällä erityistilintarkastuksen tarpeellisuudesta...ja sehän olisi oikeasti tarpeellinen ja olis pitänyt pitää jo vuosia sitten. Jos yhdistyksellä ei ole mitään peiteltävää niin mielelläänhän sen luulisi siihen suostuvan todistaakseen, että asiat on niinkuin pitää. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45531 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10624 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1734 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
729 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
246 Luotu: 18.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
217 Luotu: 30.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
203 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
170 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20868 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
137 Luotu: 03.07.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025