Protesti KANSANEDUSTAJIEN 8,1% Palkankorotusta vastaan!
Vieras Vieras |
/ #627 Re: Älkää äänestäkö!29.09.2010 16:32#590: Toivo Luoma - Älkää äänestäkö! Just joo, sehän se ratkaisee kaiken. Nimenomaan äänestäkää, ette te muuten voi mihinkään vaikuttaa! Ihan turha puristaa sitä hiirtä ja huudella että "barrikadeile, barrikadeille". Ei taida onnistua samalla lailla kun joskus 50-luvulla, nykyään näillä runkuilla on kriisinhallintajoukot ja muut mellakkapoliisit, jotka ihan mielellään pamputtaa ja kaasuttaa tollaset tumputtajat takaisin ruotuun. Annetaan välillä toisille mahdollisuus näyttää, että he eivät olekaan näiden nykyisten saatanan roistojen kaltaisia. Vaikkapa Persut tai sitten nämä uudet puolueet (jotka kyllä haiskahtavat vähän natseilta). Eipä siellä taida muita ollakaan vaihtoehtoina.. Ai Vihreät, heh-heh, puhutaanpa nyt vakavasti, hehän myivät oman aatteensa välittömästi ydinvoiman lisärakentamisasiassa, siinä se moraali punnittiin! Hintana oli se, että he saavat olla näiden roistojen kanssa samassa hallituksessa. Äänestäkää niin perkeleesti, mutta äänestäkää nyt jotain muita kuin näitä perinteisiä valtapuolueita, joita ei enää toisistaan erota. Porvarit ovat punaisempia kuin demarit, ja demarit vihreämpiä kuin koivun lehdet. Me olemme niitä, jotka valitsivat nuo runkkarit Arkadianmäelle. Nyt tällä porukalla homma ei mennty tuubiin, annetaan niille kenkää ja valitaan uusi porukka eri puolueista. Kun Kokoomuksen, Keskustan ja Demareiden yhteenlaskettu kannatus on jotain 10 %, niin varmaan uudet naamat vähän miettii, että ei tää valtakirja taida ikuinen sitten ollakaan... Joten hyvästi vaan nykyinen roskasakki, teitä pidetään juuri sellaisina, mitä te olettekin: vitun rosvoja, jotka eivät edes käsitä, mitä yhteisten asioiden hoitaminen tarkoittaa. Omaa etuaan tavoittelevia paskiaisia, joita ei kehtaa verrata perinteisiin rikollisiin, koska hekään eivät tuollaista loukkausta ole ansainneet. Vaikka rikolliset mielletään ihmiskunnan pohjasakaksi, niin te olette vielä heitäkin alempana. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45461 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10621 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1729 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1460 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
725 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
242 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
209 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
199 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
162 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20857 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
138 Luotu: 30.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
119 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025