Kouluruoka paremmaksi

patrik uosukainen
Vieras

/ #2 mä en käy ikinä koulun ruokalassa!

28.11.2010 20:37

koulujen ruoka maksaa noin 60 snt oppilasta kohden, ruoissa ei ole lainkaan lihaa, jos siis erehtyy käymään ruokalassa noin kerran kuukaudessa. olen tullut siihen päätökseen että joka ruoka välitunnilla käyn kaupassa ostamassa esim. lihapiirakan ja jonkin limun.