Ei sikatehdasta Nousiaisiin
-------- |
/ #447 Re: Välillä on aika kiittää...15.09.2012 11:32#446: ---------- - Välillä on aika kiittää... "Voimakas sikalan haju altistaa myös astmakohtauksille." -No, mun astma ei ole pahentunut, mutta nyt kyllä täytyy poistaa KAIKKI koivut ja heinät Nousiaisista astmaa aiheuttamasta!!!! ------------------------------------------------------------------- "Onko jalankulkijoiden ja pyöräilijöiden kulkeminen enää turvallista?" -Huh.. Onneksi tuossa on tuo vähäliikenteinen ja turvallinen Raumantie, uskaltaa sentään jossain liikkua!" ------------------------------------------------------------------- "Jo nykyisen sikalan lähettyvillä lokkien, raatokärpästen ja muiden haittaeläinten määrä on kasvanut." -Ei ole. Huomaisin, jos olisi. Eiköhän ne, Seija tule sun omasta navetasta. Täällä niitä ei näy -nykyteknologia nyt vaan on sellaista.. Onneksi sentään nuo pahimmat tuhoajat -fasaanit- on TÄNÄKIN vuonna poistettu. (Ks. myös "Miten jättisikala vaikuttaa jokirannan linnustoon?". -------------------------------------------------------------------- "Onko sonnat poikkeamatilassa Hirvijoessa?" -Voi vitt... :))))))) Mä en edes vastaa näin tyhmään kysymykseen. (No, täällä jo joku muukin näköjään tiesi, miksi Hirvijoen vesi on lähes mustaa. ------------------------------------------------------------------- "Vaarana on myös alkutuotannon siirtyminen pörssiyhtiöiden käsiin." -Tälle kehitykselle ei lihantuottaja voi mitään. -------------------------------------------------------------------- "Minkälaisessa yksikössä tuotettua ruokaa haluat tulevaisuudessa syödä?" -"Minkälaisessa yksikössä tuotettua lihaa haluat tulevaisuudessa karpata?" |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45084 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10609 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1685 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1449 Luotu: 16.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
815 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
710 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
707 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
254 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
220 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
191 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20836 Luotu: 20.03.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
163 Luotu: 13.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025