KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Vieras Vieras |
/ #627 Re: Re: Re: Re: Terttua EI yhdistystä vastaan30.01.2011 16:30#624: Terttu Kanervo - Re: Re: Re: Terttua EI yhdistystä vastaan Ja ainoa totuus on sinun totuutesi? Jos edes lukisit kunnolla kommentit niin tietäisit vähän paremmin mistä puhutaan. Täällä on useasti kerrottu ja satun tietämään muutenkin, että kanteet on nostettu SINUA vastaan, EI yhdistystä vastaan. Se EI tunnu menevän sinun ymmärrykseesi. Eikä minun tarvitse täällä toistaa mokiasi, ne ovat kyllä jo tulleet täällä esille monissa postauksissa. Ja sitä paitsi, kyllä sinun itsekin ne pitäisi jo tietää jos kerran viranomaiset jo toimiasi tutkivat. Jätän arvelusi minusta täysin omaan arvoonsa. Minun ei tarvitse selitellä sinulle mitään. Suomessa vallitsee sananvapaus ja vapaus kirjoittaa nimettömänä. Nyt on merkitystä vain niillä asioilla mitkä tulevat esille. Ja on erittäin hyvä että näitä asioita paljastetaan. "mikäli edes olet yhdistyksessämme, joka on toiminut jo pitkään ilman kärkkäitä mielipiteitäsi." Niin, sinä ja politbyroo kaverisi olettekin jo tehokkaasti siivonneet ulos yhdistyksestä "kärkkäät mielipiteet"=erimieltä olevat ja pyrit tekemään sitä myös näköjään täällä. Yrität määrätä myös siitä täällä kuka saa puhua ja kuka ei. Voi voi...... ps. täällä on monessa postauksessa tehty sinulle todella asiallisia ja hyviä kysymyksiä MIKSI ihmeessä et vastaa niihin vaan takerrut kuin terrieri esim. mm. minun "kärkkäisiin mielipiteisiin" mutta olisi elintärkeää että vaivautuisit vastaamaan niihin asiallisiin, käytä voimasi niihin. Älä tuhlaa voimiasi turhiin vääntöihin. Muista sanonta; se koira älähtää johon kalikka kalahtaa. Jos toimisit viisaasti niin jättäisit "kärkkäät mielipiteet" omaan arvoonsa ja keskittyisit asiallisiin kommentteihin, sillä niitäkin täältä kyllä löytyy. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45568 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10626 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1745 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1462 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
731 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
290 Luotu: 30.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
283 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
247 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
206 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
175 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20875 Luotu: 20.03.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
155 Luotu: 03.07.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2171 Luotu: 22.03.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025