KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Vieras Vieras |
/ #780 Re: Terttu Kanervo02.02.2011 18:56Nyt ei riidelläkään turhasta, vaan vakavista asioista, kodittomien kissojen asioista on nyt kyse!!JOs et ole sattunut huomaamaan!! Terttu itse toiminnallaan on kaivanut verta nenästään, kuten sanonta kuuluu. KUKAAN EI KIISTÄ TERTUN AIKAANSAANNOKSIA!!! MUTTA PITÄÄKÖ NIITÄ TUODA JOKAISEN ESILLE, JOKA KOMMENTISSAAN???? EI HYVÄÄ PÄIVÄÄ!! TÄÄHÄN KUULOSTAA JO IHAN KIINALAISELTA JUTULTA MAO TSE TUNG TAI P-KOREAN ISÄ AURINKOINEN KIM IL JONG JA HEIDÄN MUINAISET TEKONSA JOITA KANSAN PITI PÄIVITTÄIN HOKEA JA PALVOA AAMUHARTAUDESSAAN! Nyt pitää mennä jo vihdoin eteenpäin eikä luutua ja juuttua em. maiden tapaiseen henkilöpalvontaan "tehnyt hyvää 30v." ja kukaan muu ei sitten tee???? Sanon vaan, että sitä saa mitä tilaa, Terttukin, ja sitä mitä kylvää niin sitä myös korjaa ja nyt on Tertun ja kumppaneiden sadonkorjuun aika. Ja mikä ihmeen hokema tuo "perustakaa oma yhdistys" on? Luuletteko tosiaan, että sillä on jotain vaikutusta? Se on kuin rukousmylly ja mantra, jota jauhatte toivoen, että se totetuu kuin ihmeen kaupalla. Miksi ihmeessä pitäisi perustaa??? Ei ole mitään syytä, on jo olemassa KKY, joka ikävä kyllä ei nyt toimi perusideologiansa mukaan laisinkaan. Nyt ollaan irrottamassa käsijarrua ja kääntämässä taas vaihdetta silmään, että meno jatkuisi eteenpäin vihdoista viimein ja kissoja, niitä kodittomia poimittaisiin kyytiin. NIITÄ JOITA VARTEN YHDISTYS ON OLEMASSA JA JOITA VARTEN NIITÄ VAROJA ON KERÄTTY!! |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
418 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51107 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21045 Luotu: 20.03.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
58 Luotu: 07.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
873 Luotu: 14.06.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
467 Luotu: 22.05.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
276 Luotu: 10.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
403 Luotu: 21.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
945 Luotu: 17.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
223 Luotu: 23.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11082 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
244 Luotu: 29.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
316 Luotu: 03.07.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
53 Luotu: 22.07.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
770 Luotu: 12.06.2025