puolitetaan kansanedustajien palkat
Miksi tavallisten duunareitten palkkoja pitäisi laskea ja jäädyttää, ne kun ovat muutenkin niin pienet? Veroja ja ruokien hintoja kuitenkin pitäisi nostaa näiden "viisaiden" päättäjien mielestä. Miksi emme siis puolittaisi kansanedustajien palkkoja (n.6000€/kk) sen sijaan, että jäädytettäisiin kansalaisten palkat? Hehän ajavat myös taksilla veronmaksajien piikkiin. Miksi emme siis vaatisi samalla, että he maksaisivat taksimatkansa ja baarireissunsa omasta pussista?
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleinen tietosuoja-asetus (GDPR) edellyttää perusteltua syytä henkilötietojen säilyttämiselle sekä sitä, että tietoja säilytetään mahdollisimman lyhyen aikaa. 5 993 |
| Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Mikään ei muutu, jos kaikki ovat hiljaa.
Tämän adressin tekijä ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman?
Muita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Tarjoamme ilmaisen sivutilan nettiadresseille. Käyttäjiemme luomiin adresseihin viitataan päivittäin tiedotusvälineissä, joten nettiadressi on tehokas väline, kun haluat saada asiallesi suuren yleisön ja päättäjien huomion.