Vaatimus Einari Pekkalan kilpailukiellon välittömästä kumoamisesta
Allekirjoitukset, joissa on kommentti mukana
#2022
Kohdelkaa ihmisiä oikeudenmukaisestiBiegitta Enqvist (Tampere, 24.02.2024)
#2082
Kohtuuton rangaistus edistää vain kiusaamista ja estää asiallisen valituksen tällaisen seuraksen takia.Arto Lampen (Riihimäki, 24.02.2024)
#2088
Käsittämätöntä, miten yksilön oikeudet voidaan sivuuttaa. Järjestelmä ei toimi, on liian hidas ja täydellisen epäoikeudenmukainen!Johanna Wüthrich (Pinsiö, 24.02.2024)
#2127
Tämä on täysin aiheeton rangaistus vain sen takia että rata ei ollut mieleinen valittajalleHeidi Ruuhonen (Kirkkonummi, 24.02.2024)
#2177
Jos ylläoleva on faktaa, niin täysin järjetöntä toimintaa kennelliitolta.Marko Koskensalo (Pori, 25.02.2024)
#2197
Voiko olla kestävää toimintaa kun kennelliitto jonka kotisivuilta suoraan lainattua ” Kennelliitto ajaa koirien ja koiranomistajien etua. ”on tullut monopoliasemassa oleva kattoliitto jonka hallituksen kokoonpanosta johtuen kiinnostus ja erikoisosaaminen on koiranäyttelyissä ei muissa koiraharrastuslajeissa mutta silti kuulematta omia lajiliittojaan tehdään päätöksiä ilman asiantuntemusta ? Ilman että asianomaiset jotka ovat jäseniä saavat perusteluita tai oikeutta pyytää asiaa uudelleen käsittelyyn saatika tuoda esityksiä käsiteltäväksi Kennelliiton seuraaviin hallituksen kokouksiin.Kristiina Herskoi (Vantaa, 25.02.2024)