Vaadimme hallituksen välitöntä eroa!

Allekirjoitukset, joissa on kommentti mukana

#3606

En halua enää maksaa verorahoillani hallituksen palkkaa .hallituksen joka ajaa vain ja ainoastaan omaa etuansa kansasta siis heidän työnantajistaan viisveisaavat.

(Nurmijärvi, 16.11.2021)

#3611

Kuussa on tyhjää tilaa paljon, lähtekää sinne.

(Vihti, 16.11.2021)

#3613

Halltus ja eduskunta toimivat pelastusarmeijana ja maailman pelastajina veronmaksajien rahoilla. Suomalaisista pienituloisista perheistä, eläkeläisistä ei mikään puolue välitä. Rikkaille Eu-maille jaetaan surutta miljardeja euroja. Suomessa veroja maksamattomat maahanmuuttajat syövät ravintoloissa/ kahviloissa. Suomalaiset veronmaksajat ovat ruokajonoissa hakemassa vanhoja ruokajätteitä. Tämä on rikollista toimintaa.

(Espoo, 16.11.2021)

#3616

Lasten rokotukset lopetettava ensimmäisenä. HETI. Myös muun väestön. Samalla myönnätte tietävänne tekevänne väärin ja saavanne käskyt muualta. Ja lähdette suosiolla toimestanne. Paljastatte keinottelunne nyt ja vuosien takaisen sekä kansanmurhan sumplimisen vaiheenne. Antaudutte julkisiin oikeudenkäynteihinne ja otatte vastuun rikoksistanne. Amen

(Turku, 16.11.2021)

#3624

Teitä ei haluta enää nähfä, siis sanokaa itsenne irti ja pysykää poissa ihmisten silmistä.

(Espoo, 17.11.2021)

#3639

Polttoaine veron ei pitänyt nousta(Kurvinen,Harakka) kuinka on käynyt 50 centtiä lupauksesta.Ulkorajat aidattava välittömästi,se on yhteiskunnalle paljon halvempaa kuin elättäminen 2058 vuoteen asti.

(Seinäjoki, 18.11.2021)

#3668

Jatkuvasti teistä paljastuu mitä ihmeellisimpiä asioista. Luulin ettei Suomessa ole korruptiota. Olin väärässä. Olette tuhonneet Suomen tulevaisuuden.

(Lappeenranta, 21.11.2021)

#3671

Lopettakaa perustuslain häikäiseminen ja sensuuri. Kertokaa totuus koronasta ja kaikesta laittomasta mitä sen ympärillä on tehty.

(Humppila, 22.11.2021)

#3685

Toivon, että tämä olisi viimeinen selkärangattomien ja kansanpettureiden hallitus Suomessa! Täysin ala-arvoinen joukko, joka osaa vain kumartaa EUlle, mutta ei osaa pitää omiensa puolta missään.

(Helsinki, 24.11.2021)

#3688

EROTKAA JO

(Vaasa, 26.11.2021)

#3693

Purustuslaki ja ihmisoikeudet ovat syntymäpikeus niitä ei poliittiset vallanpitäjät tms. Hallitsijat, perusoikeuksia loukkaavat , voi ottaa meiltä pois

(Vantaa, 29.11.2021)

#3694

Vaihtoon

(Oulu, 01.12.2021)

#3708

On aika uudistuksen...aloitetaan päättäjistä.

(Rauma, 06.12.2021)

#3761

Olen normaali 21 vuotias nuori, ja mua huolestuttaa tulevaisuus tällä johdolla. Muutos tarvitaan ❤️

(Tampere, 08.12.2021)

#3765

Vaadin tiedän välitöntä eroa kun tiedän päämisterikään ei noudata omia korona ohjeistuksia ym....

(Ylöjärvi, 09.12.2021)

#3769

Mikä pandemia? Pandemian alkuperäinen määritelmä ei täyty.

(Kaarina, 10.12.2021)

#3772

Me emme hallua Kiinan mallia tänne Suomeen. Me emme halua kontrolliyhteiskuntaa... emmekä halua olla laboratorion koekaniineja kaikanmailman "uutuuksille" josta ei anneta edes kunnolla tietoa. Me emme halua pakkopiikkejä. Me haluamme tehdä vapaasti töitä, kulkea vapaasti. Haluamme luottaa uutisointiin, emme halua lukea uutisista valheita... ja pelkkää probakandaa. Haluaamme itsemäärämis oikeutemme takasin. Haulamme että nämä "juutalaisvainot" lopetettas jo... lopetaisitte kansan kahtia jaon. Tunnustaisitte jo että "anteeksi kansalaiset, me olimme väärässä, meitä lahjottiin ja kiristettiin ja jopa manipuloitiin toimimaan kansaamme vastaan, ja mieli korruptoitui pahan kerran, emmekä enää nähneet totuutta näiden kaikkien valheiden seasta" Vai ettekö te voi sanoo... suuttuuko Bill Gates ja Klaus Schwab ja mustaksi muuttuu... vaikka mustia heidän sielunsa taitavat jo ollakin.

(Haukipudas, 11.12.2021)

#3774

Nyt on kuulkaas mennyt liian pitkälle. Teikäläisten politiikka ei ole demokratia vaan diktatuuri

(Turku, 12.12.2021)

#3775

Olette rikkoneet ja muuttaneet lait Jumalan sanan ja suomen perustulakien vastaiseksi.olette tuottaneet kirouksen koko suomen kansalle Ja vainoatte jos joku vielä on vanhurskas ja totuuden puhuja.
Älkää hämmästykö kun vitsaukset ja Jumalan tuomiot langeavat maahaan.

(Sysmä, 12.12.2021)

#3778

Eroa hallitus.

(Hämeenkyrö, 16.12.2021)

#3783

Menkää tukiopetukseen

(Oulu, 24.12.2021)

#3787

Hallitus on omavaltaisissa päätöksenteoissaan rikkonut useaa lakia vastaan (mm. Suomen perustuslali, kansainväliset ihmisoikeussopimukset, työsuojelulaki, yhdenvertaisuus/ tasa-arvolaki, sekä valtionsäännöksiä ym...) ja sen (hallituksen) edustajat on saatettava rikosoikeudelliseen vastuuseen toiminnastaan.

(Tammisaari, 01.01.2022)