Museo- ja kulttuuriperintöalan vetoomus palestiinalaisten kansanmurhaa ja kulttuuriperinnön tuhoamista vastaan
Allekirjoitukset, joissa on kommentti mukana
#262
Suomen valtio ei ole toiminut ponnekkaasti väkivallan ja tuhoamisen lopettamiseksi. Miten sinä aiot selittää lapsenlapsillemme sen, että näiden ihmisten hädän hetkellä katsoit muualle?Anna-Maija Halme (Kerava, 03.09.2025)
#339
Vapaa Palestiina! Tunnustakaa Palestiinan valtio, tehkää voitavanne kansanmurhan lopettamiseksi.Sora Salminen (Helsinki, 09.09.2025)
#362
Sodan Palestiinassa on loputtava! Inhimillisen kärsimyksen määrä on järkyttävä ja sen lisäksi koko Gaza tuhotaan maan tasalle. Tilanteeseen on puututtava heti!Pipsa Roivainen (Helsinki, 13.09.2025)
#378
Kansanmurhan on loputtava, etninen puhdistus on rikos, rakennetun ympäristön ja luonnon tuhoaminen on rikos, myös Israelin tekemät! Kaikki tämä toteutuu Israelin toimeenpanemana Gazan ja Länsi-rannan alueella. Kauhea tragedia, kammottava rikos inhimillistä elämää kohtaan!Pirkko Kivistö (Kokkola, 14.09.2025)
#391
It's time to act!Alexandra Kollerová (Espoo, 15.09.2025)