KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Kommentoitu viesti
Vanha jäsen Vieras |
#1382 Terttu puheenjohtajaksi24.02.2011 15:35Vanhana jäsenenä olen edelleen sitä mieltä, että kahdesta vaihtoehdosta Terttu on parempi. Uutta vertakin kaivataan, mutta ei riiteleviä ihmisiä. Ikävää, kun tappelua tuli ja vielä ikävämpää ,kun siitä tuli julkinen. KISSAT SIITÄ KÄRSIVÄT ! Pahalta tuntuu kissojen puolesta. |
Vastaukset
Vieras Vieras |
#1383 Re: Terttu puheenjohtajaksi2011-02-24 16:24:16#1382: Vanha jäsen - Terttu puheenjohtajaksi Voisitko ystävällisesti yksilöidä miksi Terttu on parempi? Nyt ei sitten kylläkään riitä ne vuosikymmenien takaiset teotvaan tuoreemmat, eli viime vuosilta esimerkiksi viime vuodelta. Mitä Terttu on viime vuonna tehnyt konkreettisesti sellaista kissojen hyväksi ja olojen parantamiseksi, että se tekee hänestä paremman kuin esim. Pirjo? Muita ehdokkaitahan ei ole ilmaantunut, ainakaan vielä. Nyt pitää olla rehellinen ja Tertun ystävänä varmasti osaat katsoa hänen toimintaansa objektiivisesti ja pystyt kertomaan ne mainitsemisen arvoiset seikat mitkä nostavat hänet ylitse muiden ja mitkä seikat voivat myös muut tunnustaa. |
Vieras Vieras |
#1384 Re: Terttu puheenjohtajaksi2011-02-24 16:47:32#1382: Vanha jäsen - Terttu puheenjohtajaksi Minua kiinnostaa myös mikä Tertusta tekee paremman. Terttuhan tässä riitelee kun ei suostu tekemään kompromissia useiden kymmenien ihmisten kanssa, jotka kaikki haluavat vain päästä kehittämään toimintaa! Oppositio olisi halunnut selvittää asiat kulisseissa, hallitus ei tähän suostunut. Ja kissat todellakin kärsii. Ne kärsivät myös jos Terttu jatkaa, koska toimintaa on nyt jo ajettu alas hyvin merkittävästi. |
Kirsi Vieras |
#1389 Re: Terttu puheenjohtajaksi tai EI2011-02-25 11:46:16#1382: Vanha jäsen - Terttu puheenjohtajaksi ' Et halua riiteliviä ihmisiä KKY:n toimintaan, mutta oletko ottanut huomioon, että TERTTU ON AINA TOINEN OSAPUOLI TAPPELUSSA!!!! Ei kukaan tappele kauaa yksistään, ei edes oppositio!
KULISSEISSA ON TAPELTU "KUNNOLLA" JO AINAKIN 5-6 VUOTTA JA TERTTU ON AINA OLLUT SE TOINEN OSAPUOLI. Tappelun toisena osapuolella ovat olleet kymmenet toisilleen tuntemattomat ihmiset. Joten jos ongelma on henkilökemia, niin sitten se on kyllä Tertun ongelma, jollei hän tule toimeen ollenkaan kymmenien eri ihmisten kanssa. Ei ne kaikki kymmenet ihmiset yksinkertaisesti voi olla riidankylvijöitä!
Valitettavaa on, että TERTTU PAKOTTI TUOMAAN "TAPPELUN" JULKISUUTEEN!!! Viime kesästä lähtien on tarjottu Tertulle ainakin kymmeniä mahdollisuuksia puhua nyt tapeltavista asioista, mutta Terttu on joka kerta kieltäytynyt puhumasta asioista. Puhumaan asioista on halunnut päästä erikseen ja osa yhdessä ainakin 10 ihmistä, joten pelkästä henkilökemiasta ei voi olla kyse, vaan haluttomuudesta.
OPPOSITIO TAPPELEE KISSOJEN PUOLESTA! Terttu pyrkii lähinnä mustamaalaamaan oppositiota, joka valitettavasti näkyy toimivan, koska sinäkin fiksulta vaikuttava ihminen olet sen uskonut...
Miksi Terttu taistelee oppositiota vastaan? TERTTU EI HALUA MENETTÄÄ VALTAANSA KKY:SSÄ! Meinaan kissojen puolesta hän ei voi tapella, koska olisi tällöin opposition ja totuuden puolella.
|
entinen ensikotilainen Vieras |
#1391 Re: Terttu puheenjohtajaksi2011-02-25 12:33:07#1382: Vanha jäsen - Terttu puheenjohtajaksi Huomautan että "riidoissa" ja "riitelyssä" on AINA se hyvä puoli, että se tuo ESIIN EPÄKOHDAT joihin huomio pitää kiinnittää EIKÄ tapaan millä ne tuodaan esille, se on itseasiassa sivuseikka näin graavien ja räikeiden asioiden ollessa kyseessä!!! Ensin osoitetaan vääryys ja sitten vaaditaan oikaisua vääryyteen ja sitten oikeita toimia. Ikävää, että tämä on mennyt tähän pisteeseen MUTTA jos ei "sivistyneet" tavat ole tuottaneet tulosta, niin eihän jäljelle jää sitten enää muuta vaihtoehtoa KUIN JULKISUUS!!! Onhan sitten tietysti se yksi vaihtoehto, perääntyminen, kun ei olisi halukas ja valmis kuluttamaan voimiaan tappelemalla vapaa-aikanaan vaikkakin oikeiden asioiden puolesta vääryyttä vastaan. Näin ovat monet tehneet aiempina vuosina, eikä heitä voi siitä syyttää, minä myös näiden muiden mukana. Siksi meno on saanut jatkua joidenkin istuvan hallituksen jäsenten mielivallan tahtiin ja he ovat rohkaistuneet, kun kukaan ei ole saanut tätä julkeutta pysäytettyä, vaan se on saanut jatkaa entiseen malliin pitäen toimintaansa oikeutettuna erheelliseen luuloonsa omistus-suhteesta yhdistykseen. "kun rangaistus ei seuraa heti väärinteosta, niin väärintekijä saa rohkeutta jatkaa (sananl.)". Nyt on joukko kissarakkaita kissoihin ja niiden hvyinvointiin sitoutuneita, maastossa olevista kissoista huolissaan olevia ihmisiä saanut tarpeekseen tästä pompottelusta ja jotka eivät anna nyt periksi vaan tämä asia katsotaan aivan loppuun saakka. Ja huomio näillä ihmisillä on vain TOTUUS aseenaan, he eivät tarvitse eivätkä alennu valheellisiin ja kieroihin matalaotsaisiin laittomiin temppuihin ja me luotamme TOTUUDEN voittavan ennemmin tai myöhemmin, ei maailma vielä voi olla niin paha, että vääryys voittaa aina. Uskomme, että rehellisiä ja oikeudenmukaisia ihmsiä on jäsenistössä jotka osavat erottaa oikean väärästä ilman kenenkään aivopesua. Jos puheet ja teot ovat ristiriidassa niin kumpaa uskot? Teot puhuvat puolestaan. NYT EI ENÄÄ PERÄÄNNYTÄ, EIKÄ PERIKSI ANNETA!! |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
415 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51105 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21040 Luotu: 20.03.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
58 Luotu: 07.08.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
872 Luotu: 14.06.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
467 Luotu: 22.05.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
276 Luotu: 10.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
402 Luotu: 21.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
945 Luotu: 17.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
223 Luotu: 23.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11081 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
244 Luotu: 29.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
316 Luotu: 03.07.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
53 Luotu: 22.07.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
312 Luotu: 07.07.2025