KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Kommentoitu viesti
Vain eläimet tärkeitä Vieras |
#1830 : neuvotteluasetelma04.04.2011 17:08#1823: vieras - Re: Re: Re: Re: Re: Re: neuvotteluasetelma Tämä vieras joka ei vieläkään tajua ketkä on aivopesty, on itse niiden hyväuskoisten joukossa, joka eivät osaa ottaa asioista selvää. Kertaapa sitä mummojen kerääntymistä kKY:n vuosikokoukseen, Näkee jo sokeillakin silmillä, että lähes kaikki olivat ikääntyneitä ja entisiin tapoihinsa tottuneita. Sellaiset henkilöt on helppo aivopestä perusteellisesti. He uskovat kaikki mitä heille sanotaan vaikka mikään siitä ei olisi totta. Näin on käynyt useassa valtiossakin. Ja todella huonoilla seurauksilla. Vain nuoremmat ja älykkäimmät huomaavat vilpin ja näkevät valheiden läpi. Opposition riveissä on todella älykkäitä ja osaavia nuoria, joista tulevaisuudessa olisi tullut hyvin toimiva yhdistys. Nyt ei tulevaisuudesta ole varmuutta, aika tekee työtään koko ajan. Nuoria ei haluta ymmärtää, eikä heidän ideoitaan hyväksytä. Jos kantansa valinneet olisivat TIENNEET asioiden oikean laidan, heistä tuskin kovin moni olisi äänestänyt niin kun äänesti. Vaan he EIVÄT tienneet. Hallituksen neljä jäsentä katsoivat VAIN omaa parastaan, eivät kissojen . Yritähän ,vieras, järkevästi perustella, miksi oppositio mielestäsi ei ole ajatellut kissojen parasta? mikä on perusteena päättelyllesi? Takaa kirjoituksiesi kuultaa katkeruus ja pahansuopaisuus. Näitäkö ominaisuuksia arvostat? Siksi siis olet sillä puolella millä olet, koska ne muutkin ovat samanlaisia. Jos osaa lukea kirjoituksia ajatuksen kanssa, pitäisi jokaisen nähdä, että oppositio taisteli vain kissojen puolesta. Siksihän adressikin on perustettu. KISSOJEN PELASTAMISEN PUOLESTA.
|
Vastaukset
SBT Vieras |
#1833 Re: : neuvotteluasetelma2011-04-05 08:56:35#1830: Vain eläimet tärkeitä - : neuvotteluasetelma En nyt kuitenkaan lähtisi tuomitsemaan kaikkia "mummoja". Ihminen on sellainen eläin joka hakee rutiineista turvaa, ja osa tarvitsee sitä nuorempanakin saati sitten vanhempana, kun ei enään millään pysy kaikessa teknistyvän maailman kotkotuksissa mukana. Uskoisin että tässä on myös osa syy siihen miksi TK on edelleen pj, eli iso osa jäsenistä pelkää muutosta, vaikka tosi asiat näyttääkin selkeästi että muutosta tarvitaan ja aika on ajanut apaattisen TK:n ohi, muutoksen pelko voittaa, eikä siihen uskalleta lähteä. |
Mää ihmettelen Vieras |
#1836 Re: : neuvotteluasetelma2011-04-05 09:53:17#1830: Vain eläimet tärkeitä - : neuvotteluasetelma Osaisko joku kertoa minulle, vanhalle käppyrälle, miksi se puheenjohtajan pesti on niin antoisa, että siinä on jaksanut/viitsinyt toimia 30 vuotta .Ja mikä on se hallituksen neljän jäsenen OMA PARAS. Olen ymmärtänyt, että vain taloudenhoitaja on hyötynyt, eli saanut palkkaa tehtävistään. Eikö KKY:n tarkoitus ole ajatella kissojen eikä hallituksen parasta. Vuosikokouksessa oli meininki, että kaveria ei jätetä ja ihmisten asiat menivät kissojen edelle.
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haljastennokkaa ei saa myydä
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1354 Luotu: 01.05.2025
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
3480 Luotu: 27.04.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
412 Luotu: 19.04.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
362 Luotu: 04.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20438 Luotu: 20.03.2025
Ilotulitteet eivät kuulu Kolin kansallispuistoon
370 Luotu: 17.02.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1704 Luotu: 22.03.2025
Säilytetään Santalan aarniometsä Hausjärvellä
83 Luotu: 29.04.2025
Maunulan, Paloheinän ja Pihlajamäen terveysasemien puolesta
1854 Luotu: 09.05.2022
Itämeri EI ole akkuteollisuuden kaatopaikka
68604 Luotu: 15.02.2024
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
541 Luotu: 01.04.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
681 Luotu: 13.03.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11326 Luotu: 03.02.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1467 Luotu: 10.12.2024
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2504 Luotu: 15.07.2023
Ei maksumuuria lasten ja nuorten pesäpalloon – PesisTV:n pakollisuus peruttava juniorisarjoissa
1854 Luotu: 10.04.2025
Pelastakaa Heinolan Niemelänranta, ei rakentamista
593 Luotu: 01.03.2023
Muntterinkankaan tuulivoimahanketta Pielavedellä ei tule rakentaa
20 Luotu: 07.05.2025
Julkisen liikenteen hintoja täytyy laskea!
17 Luotu: 08.05.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
261 Luotu: 17.03.2025