Fiksuhuudon toiminta selvitettävä

Kommentoitu viesti

:)

#475 tietoa

06.06.2011 19:08

He odottavat sijoitusrahoja, jotta saavat hommat toimimaan taas= tuotteet asiakkaille.

Vastaukset

vieras

#476 Re: tietoa

2011-06-07 09:33:59

#475: :) - tietoa 

 Kukas tuon selityksen taas keksi?Selityksiä selitysten perään.

Sari

#477 Re: tietoa

2011-06-07 11:22:17

#475: :) - tietoa

Näin olen itsekin kuullut, että ovat ahkeraan käyneet rahoituskierrosta ja ovat lähtemässä sen jälkeen taas pyörittämään touhuaan isommin kun tavarat on toimitettu. Oli kuulemma käynyt tuo Laihon järjestämä arpajaislakisekoilu niin kalliiksi, että sen vuoksi toimitusajat pitenivät. Itse uskon että homma vielä järjestyy ja pidän peukkuja, koska odottelen itsekin tavaroitani.

Huijattu

#490 Ryhmäkanne kehiin!!!

2011-06-22 00:23:33

Mitä sijoitusrahoja he muka odottavat: pitäisihän heillä olla jo muutenkin jatkuva, hurja rahavirta noista asiakkaiden huudoista?! - Laskekaapa vain lopullinen huutojen lukumäärä sulkeutuneissa kohteissa (eli hinta sentteinä) x yksittäisen huudon (eli yhden sentin korotuksen) rahallinen hinta! Kyllä niillä tuloilla hyvinkin rahoittaa huutokohteet! Sitä paitsi: eikö yrityksellä pitäisi olla tuotteet valmiiksi ostettuina ennen kuin myyvät ne eteenpäin, jotta saisivat myös nopeasti toimitettua?!

KUKA ALOITTAISI RYHMÄKANTEEN FIRMAA VASTAAN?! SEN LUULISI AINAKIN TEHOAVAN JOTAIN!

Huijattu

#491 Esim. Matka huutokohteena:

2011-06-22 00:42:00

 

Tälläkin hetkellä huudettavana on Matka auringon lämpöön. Huuto noussut jo 57.69 euroon.

Eli huutoja on tehty 5769 kappaletta.

Kun tästä lasketaan esim. sadan huudon huutopaketin hinnalla, paljonko yksi huuto maksaa: se tekee 34,9 senttiä.

5769 x 34,9 senttiä tekee Fiksuhuudolle jo 2013,38 euron potin! Ja huutopotti senkun kasvaa vielä... Pitäisi tuolla summalla Fiksuhuudon jo saada tuhannen euron arvoinen matkalahjakortti lunastettua myytäväksi voittajalle!