Vaasan musiikkiluokkien puolesta
Kommentoitu viesti
nimimerkki valittu |
#2614 Re:25.04.2014 17:40Perusteluja. |
Vastaukset
kaikki on sallittua Jurin nöyryyttämiseksi |
#2615 Re: Re:2014-04-26 15:42:02Otapa yhteys Juriin, Anneen, matkalla oleviin vanhempiin tai Knookalaan, niin kuulet, millaisia nöyryytyksiä (valheitakin) tähän matkaan liittyy. Nummela ja JP osaavat.#2614: nimimerkki valittu - Re:
|
Vieras |
#2616 Re: Re:2014-04-26 22:50:53#2614: nimimerkki valittu - Re: Ote Jurin tiedotteesta: Työkykytutkimusmääräyksen antoi alakoulun rehtori. Se tapahtui päivä sen jälkeen, kun orkesterileirillämme - omien noin 30 oppilaan lisäksi - olimme kestinneet saman rehtorin italialaisvieraita, noin 40 henkeä. Järjestimme heille iltaohjelman sekä myös valvonnan. Tarjosin rehtorille tähän oma-aloitteisesti mahdollisuuden. Se sopi hänelle. Kiitokseksi sain välittömästi leirityksen jälkeisenä päivänä työkykytutkimusmääräyksen. (Muistuttaisin vielä, että yläkoululla leirit ja esiintymismatkat olivat kiellettyjä. Siella niitä ei kyetty pitämään. Silti sain minä työkykymääräyksen, joka kykenin Annen kanssa järjestämään ja hoitamaan kaksikin leiriä yhtä aikaa.) Syynä työkykymääräykseen oli muun muassa se, että muka http://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png... Nummela valehteli ja piste. |
Vieras |
#2621 Re: Re: No, puhuiko Nummela totta?2014-04-27 19:47:00#2614: nimimerkki valittu - Re: abcdef
POHJALAINEN, 26.5.2012: Nummelan mukaan musiikkiluokkien toiminta jatkuu syksyllä "lähestulkoon kuin ennenkin". -Kadár on kuviosta pois, mutta lähes kaikki toiminnot säilyvät ennallaan. Musiikkiluokkatoiminta ei mihinkään lopu. Kadárilla oli 12 viikkotuntia musiikkia. Meillä on iso joukko musiikkiin erikoistuneita opettajia, jotka ottavat nyt hieman enemmän vastuuta opettamisesta. |
asioita penkonut |
#2625 Re: Re:2014-05-05 05:57:23#2614: nimimerkki valittu - Re: Jos haluat perusteluja, kuuntele oikeuden nauhat. (Kunpa jollakin olisi aikaa kirjoittaa ne sanasta sanaan julkisuuteen!!) Todella ala-arvoisia ovat Nummalan vastaukset. Miten voi johtaa koulua, jos ei muista mitään ja on kuitenkin erottamassa pätevimmän tehtävään kutsutun työntekijän. Vastaukssslaan hän kiemurrellen välttää sanomasta suoraan tai jättää mainitsemasta itsestään selviä kysymyksiin lisäyksiä ja faktoja, jotka tosivat totuuksia esiin.. Hänen puheistaan löytyvät valheert avautuvat niille, jotka ovat olleet tuki-ry:ssä tai tehneet Jurin kanssa työtä musiikkiluokilla. Esim. se,että Juri on ottanut hänelle kuulumattomia tehtäviä..... kaikki musiikkiluokan opettajat ovat yhdessä sopineet, mikä on kunkin toimenkuva. (olen kysynyt ala-luolun opettajilta) Kaikki pelasai siihen asti, kunnes.... Voi pyhä yksinkertaisuus!!! Mielenkiintoista on myös kuunnella MH:n todistuksia, kun Juri on määrännyt häntä! Hups! (monikohan kuuli tämän määräyksen) Ei ole Jurin tyylistä määrätä. hänet tuntien tiedän tyylin; Voisitko.... Olisiko mahdollista... saisinko... Monet nauhoilta kuullut todistukset ovat lapsellisia ja naurettavia. Kyllä tuomareilla on ollut ihmettelemistä ja naurussa pidättelemistä (no, kaiken kestää, kun siitä maksetaan!) Onko laillista (fiksua ei ainakaan) rehtorilta panna opettaja salakuuntelemaan murrosikään tulevien lasten puheita. (mitä he puhuvat Jurista)? Hankkikaa nauhat, ihmetelkää ja kuunnelkaa ! Olisi ainesta mielenkiintoiseen romaaniin! |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45148 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10611 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1693 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1450 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
815 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
712 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
709 Luotu: 06.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
261 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
221 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
192 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
170 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20837 Luotu: 20.03.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
125 Luotu: 30.06.2025