Jatkukoon Radio Suomen "Pop eilen - toissapäivänä"!
Kommentoitu viesti
Thx, Hector |
#242 Syylliset esiin31.12.2014 07:07Vai ei saa nimetä "syyllistä"? Kuulin livenä alla olevan naisen toiveita haastattelussa; "Lisää wanhaa musiikkia!" Väite, että hän kuuntelee meitä on vale. Kohta saamme koko sunnuntain Hiski Salomaata rahisevalta savikiekolta sahalla säestettynä! Se tuntuu olevan naisen maku. PS. Minua v...taa niin että lopetin työn teon että ei tarvitse maksaa YLE veroa! I'm so pissed off... -------------------------- "Toteutamme muutoksia kuuntelijoiden toiveiden ja tutkimustiedon perusteella. Tavoitteena on, että Radio Suomi on entistä hyväntuulisempi ja kuuntelijoitaan ajassa eläen palveleva kanava. Ylen suosituimmat radiopersoonat saavat myös lisää tilaa ohjelmistossa”, summaa Yle Radio Suomen ohjelmapäällikkö Saila Mattila. Yle haluaa säilyttää Radio Suomen ylivoimaisen ykkösaseman Suomessa. Yle Radio Suomi tavoittaa edelleen yli 30 prosenttia suomalaisista päivittäin, mutta kilpailu on tiukkaa. Suomalaiset hakevat yhä enemmän myös radiosisältöjä verkosta ja Radio Suomen kuuntelijat viettävät aikaa yhä enemmän internetissä. Radio Suomenkin pitää vastata tähän tarpeeseen. Suomen ykköskanavan muutokset on suunniteltu harkiten ”Olemme tehneet huolellista taustatyötä. Kuulijoiden ohjelmatoiveita on kuunneltu ja mieltymyksiä tutkittu. Olemme tutkineet myös suomalaisten musiikkimakua. Tulokset osoittavat, että odotuksissa musiikin suhteen ei Suomessa ole merkittäviä alueellisia eroja. Samoin kuuntelijat eri puolilla maata odottavat kanavaltamme samankaltaisia asioita. Näiden odotusten pohjalta kehitämme kanavaa”, Saila Mattila sanoo. |
Vastaukset
Musiikkiammattilainen |
#243 Re: Syylliset esiin=hyvä yritys huijata2015-01-03 16:11:51#242: Thx, Hector - Syylliset esiin Leikki-Hector kuittailee kivasti mutta oikea Heikki Harma ei voi olla niin tyhmä että alentuu tällaiseen viestittelyyn. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
453 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51119 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21072 Luotu: 20.03.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
63 Luotu: 07.08.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
873 Luotu: 14.06.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
467 Luotu: 22.05.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
948 Luotu: 17.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
276 Luotu: 10.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
403 Luotu: 21.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11083 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
223 Luotu: 23.06.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
55 Luotu: 22.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
246 Luotu: 29.07.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
771 Luotu: 12.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
316 Luotu: 03.07.2025