Biologisen isän oikeudet
Kommentoitu viesti
Erkki Laakso Sapsalampi |
#13 Lapsen oikeudet biologiseen identiteettiin25.06.2009 05:38Sain KKO:lta päätöksen 23.6.09 valituslupapyyntööni, jota osasin odottaakin, kun jo sitä ennen oli Euroopan ihmisoikeustuomioistuin "seulonut" 3 viikon käsittelyssä yksilövalitukseni *tyhjäksi*! Valitustani ei luonnollisestikaan otettu tutkittavaksi ja myönnetty valituslupaa? Olen tullut ehdottomasti siihen tulokseen, että suomeen pitäisi perustaa perustuslakituomioistuin. Hovioikeudet ovat hampaattomia ja KKO on kyvytön/haluton ennakkotapaustuomioistuimena ottamaa *vaikeita* asioita tutkittavakseen. Olen nyt toistamiseen jäänyt jonkilaiseksi "jeesukseksi" roikkumaan, kun olen yrittänyt saada isyyden vahvistuskannetta Jacob Södermanille! Hänellä kertakaikkisesti on suojanaan *liian suuri juristeriakupla*, ettei sen läpi ole päässyt. Ohessa linkki, mikäli jotakuta asia kiinnostaa: http://erkkikalevilaakso.blogspot.com/ |
Vastaukset
Vieras seuraaja |
#18 Re: Lapsen oikeudet biologiseen identiteettiin2010-10-29 06:50:01#13: Erkki Laakso - Lapsen oikeudet biologiseen identiteettiin Olen ehdottomasti samaa mieltä, että Suomi tarvitsee PERUSTUSLAKITUOMIOISTUIMEN. Pyydä erkki jotain kansanedustajaa väsäämään laialoite tuon tuomioistimen perustamiseksi. Saman tien on lakkautettava eduskunnan oikeusasiameihen ja oikeuskanslerin toimistot. Noista virastoista tyhjää saa pyytämättäkin. Isän DNA-tutkiminen onnistuu (luulisin) kun menee eduskunnan kuppilaan ja ottaa juomalasin, josta isäehdokas on juonut. Siitä jää dna:n ottoa varten jälki ja yksityisen tutkimulaitoksen avulla onnistuu dna tuloksen määritys. Jos tulee tulos 98 % päälle, niin siinä se ja isyyttä vahvistuttamaan. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51040 Luotu: 02.06.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
394 Luotu: 21.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
170 Luotu: 09.08.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
273 Luotu: 10.07.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1078 Luotu: 25.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
73 Luotu: 12.08.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
313 Luotu: 03.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
220 Luotu: 23.06.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
43 Luotu: 07.08.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
340 Luotu: 29.07.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
268 Luotu: 10.08.2025
Pirkkalan virkistysmetsät säilytettävä
857 Luotu: 10.03.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
240 Luotu: 29.07.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
311 Luotu: 07.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11074 Luotu: 09.06.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
933 Luotu: 17.07.2025
Kielletään burkat, niqabit ja alaikäisten tyttöjen huivit – lapsen oikeudet ja turvallisuus ensin!
43 Luotu: 12.08.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
846 Luotu: 14.06.2025
Suojellaan kotiseutua – Ei tuulivoimaloita Ikaalisiin!
130 Luotu: 25.03.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2439 Luotu: 22.03.2025