Koirakuiskaaja Cesar Millan pois TV:stä
Kommentoitu viesti
voimanainen Vieras |
#24 elsalle14.06.2010 14:16Minusta olisi järkevämpää suunnata Milaniin kohdistuva energia vaikkapa taistelukoirien käytön kitkentään. Milan käsittelee koiria koirina ja tapauksesta riippuen kohtelee niitä vaadittavalla herkkyydellä tai kovuudella. Vaikka asia on monelle vaikea myöntää, niin eläimet eivät tunne sääliä eikä niitä tarvitse sääliä sen takia, että joskus joutuu johtajuutta osoittamaan joillekin tiukemmin kuin toisille. Upeinta onkin eläinten kanssa juuri se, kun kontaktin saa syntymään nelijalkaiseen, jolla on täysin erilainen ajatus maailman menosta. Hyvää Kesää kaikille, pidetään asiat tärkeysjärjestyksessä.
|
Vastaukset
Vieras Vieras |
#178 Re: elsalle2011-01-21 21:54:24Kuulkaas Cesar alistaa koiran omalla kärsivällisyydellään, tahdonvoimalla ja ruumiinkielellään. Hän ei koskaan toistan koskaan alistanut mitään koiraa väkivaltaa käyttäen! Minä olen yhdessä vaiheessa ajatellut että Cesar on inhottava. Mutta mitä tapahtuikaan? Minä aloin kuunnella hänen neuvoja ja ne toimii! Hän käyttää samoja asioita kuin sudet jos koira koskettaa, Cesar koskettaa takaisin. Sitä paitsi agressio on vain purkautumista miellä ja ruumilla. Mitä sitten teet jos annat aina periksi koiralle joka näykkii, kohta se ei vaan näyki suraavaksi se puree jotain ihmistä. Joskus se on liian myöhäistä ja joskus voidaan koiran käytöstä muuttaa. Siksi Cesar auttaa ettei tätä tapahtuisi. Niin ja pelot on kohdattava ei kuitenkaan väkivaltaisesti. Sinun on kohdattava pelkosi ennenmin tai myöhemmin!
Nyt mieti omistajan kannalta. Mitä tekisit antaisitko Cesarin kuntouttaa sen vai lopettaisitko rakkaan lemmikkisi jonka kanssa olette kokenut ihania asioita. Mutta jos ei kerran apu kelpaa niin siitävaan viemään koiraa eläinlääkäriin.
CESARIA EI SAA MISSÄÄN NIMESSÄ POISTAA TVSTÄ! |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45195 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10613 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1702 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1453 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
815 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
716 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
712 Luotu: 06.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
268 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
227 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
193 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
181 Luotu: 13.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20837 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
132 Luotu: 30.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025