Seksuaali- ja väkivaltarikollisille kovennetut rangaistukset, pelasta elämä
Kommentoitu viesti
LAPSI ON LAPSI EI MIKÄÄN LELU!!!!!! Vieras |
#23 Eikö pedofilia ole muka sairaus!?!?!? TOTTA KAI SE ON!!!!!21.10.2010 21:35jos 28v mies kiihottuu 13v tytöstä niin ei se kovin normaalia touhua ole!!! herranjumala kun tyttö ei ole edes kunnolla kasvanut! EIKÄ TIETOINEN OMASTA KEHOSTAAN KUN HÄNEN OLISI AIKA VASTA TUTKIA ITSEÄÄN!!!! sitten tulee mies joka haluaa sitä ja tätä ja samalla pilaa tytön koko elämän, kun tytön pitäisi itse olla valmis ja tietoinen asioista! Lapsen täytyy olla LAPSI!!! jos vittu panettaa niin onhan noita naisia maailma väärällään! miksi tarvitsee pilata VIATTOMAN PIENEN lapsen elämä! tietääkö kukaan teistä millaista on elää sellaisen lapsen kanssa? tai mitä se raukka kokee??? se pieni pää jossa oli se oma ihana maailma...ne kauniit asiat ja hyvä miettiä tulevaisuutta...on REVITTY tuhansiin palasiin ja tyttö ei tule koskaan enään luottamaan eikä kunnioittamaan miehiä! eikä varsinkaan pitämään itsestään eikä siittä että miespuolinen henkilö lähestyy koska PELKÄÄ että se sama tapahtuu taas!"" ...Koittakaa nyt saada järki käteenne ja miettiä hieman mitä suustanne päästelette! Lapsi on maailman ihanin, hennoin, kaunein ja rakkain asia mitä voi vain olla!!! Ei sitä saa rikkoa tosta noin vaan kun jollain tekee hieman naista/miestä mieli!!!! hyi että! maailmasta ei tule koskaan tällaista MUTTA jos minä saisin päättää niin PEDOFIILEILTÄ LEIKATTAISIIN TIETTY OSA NIIN MITÄTTÖMÄKSI ETTÄ juuri juuri pystyy kusella käymään!!! En edes tajua kuinka joku voi niin suurelle mutta kuitenkin niin pienelle ihmeelliselle olennolle<3 tehdä jotain sellaista!?!?!? Aivan järkyttävää!!! Ja mitä enemmän tyttö kasvaa ja haluaa tutustua ihmisiin niin se ei onnistu tietyn ihmisen takia...siinä sitä onkin kiittelemistä, kiitos sinulle joka pilasit elämäni! Se ei ole niin helppoa vaan unohtaa tapahtunutta! |
Vastaukset
Vieras Vieras |
#26 Re: Eikö pedofilia ole muka sairaus!?!?!? TOTTA KAI SE ON!!!!!2011-02-04 01:03:25No mitä jos tämä 13v ONKIN jo kunnolla kasvanut? Ja ONKIN jo tietoinen omasta kehostaan. Mitä jos tämä mies EI pilaakkaan tämän "lapsen" elämää. Mitä jos tämä pieni pää ONKIN tykännyt tapahtumasta ja tulevaisuutta EI olekkaan revitty palasiksi. Ja tyttö (tässä esimerkissä) luottaakin miehiin ja kunnioittaa heitä tulevaisuudessa?? Mitä jos tyttö vastedeskin TYKKÄÄ miesten lähestymisestä ja myös itsestään?? Tämähän on kaikki ihan SPEKULAATIOTA ! "mitä jos"-tyyliin. Me kaikki ihmiset ollaan YKSILÖITÄ ja koetaan asiat omalla yksilöllisellä tavalla. Toinen voi tykätä jostain mitä toinen inhoaa. Ei tällaista yleistystä niinkuin em. kirjoittaja harrastaa saisi olla. Hänen pitäisi itse ottaa järki käteen ja miettiä millaisia yleistyksiä ja sontaa tänne suotaa. Vaan vaikeahan se järki on käteen ottaa, jos sitä ei ole. JOS elämä on pilattu, niin se toki on väärin ja inhottavaa, mutta kun se ei pilaannu kaikilla samoista asioista niinkuin tämä em. kirjoittaja luulee. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45195 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10613 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1702 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1453 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
815 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
716 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
712 Luotu: 06.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
268 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
227 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
193 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
181 Luotu: 13.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1717 Luotu: 01.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20837 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
937 Luotu: 07.02.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
132 Luotu: 30.06.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
132 Luotu: 05.06.2025