KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Kommentoitu viesti
Vieras Vieras |
#315 Re: Valistustyötä? Missä?12.12.2010 11:21#127: Jokainen kisu on tärkeä - Valistustyötä? Missä? Valistustyötä parhaimmillaan on jokaisen kissojen kanssa toimivan henkilön omakohtainen panos. Paikallislehdet ottavat mielellään kirjoituksia vastaan,koskien myös kissojen oikeanlaista hoitoa ja etenkin VÄÄRÄNLAISTA kohtelua koskien. Siinä EI tarvita varsinaista "valistajaa"--se on jokaisen kissan aseman parantamiseen tähtäävän henkilön oikeus--myös velvollisuus. Miksi aina "luistetaan"omasta vastuusta ja kuvitellaan,että joku muu tekee tuonkin "valistuksen" Eri asia onkin sitten tietää,että antaa OIKEAA tietoa,mitkään "mututuntumat"kun eivät asiaa auta. Jokaiselle siis riittää tehtävää,jos haluaa --ja tietää asiasta. |
Vastaukset
Kirsi Vieras |
#327 Re: Re: Valistustyötä? Missä?2010-12-12 15:28:11#315: Vieras - Re: Valistustyötä? Missä? Keväällä 2009 Tamperelainen ja Pirkanmaan Sanomat mainostivat kissanpäiviä kuvallisella ilmoituksella ILMAISEKSI. Myös Radio 957 mainosti tapahtumaa ILMAISEKSI. Aamulehtikin olisi ilmaiseksi mainostanut, muttei juttu ehtinyt mukaan. Kaikki nämä 4 erittäin toimivaa lehti- ja radiomarkkinointi kanavaa ilmoittivat ilomielin jatkossa mainostavansa ILMAISEKSI kky:tä ja tapahtumia. Ja tämä päätös tuli päätoimittajilta, joiden kanssa itse asioin. Kerroin tämän puheenjohtajalle sekä silloisille hallituksen jäsenille. Puheenjohtajan mukaan emme näitä kanavia valistukseen tai muuhunkaan tarvitse, koska kky painatti varmaankin aika kalliin värillisen valistus/infolapun. Tosin noita lappuja taitaa olla pahvilaatikoittain ainoastaan puheenjohtajan autossa ja kky:n varastossa. Meinaan empä niitä muualla ole nähnyt. Kylläpä tuli hyvin nekin rahat käytettyä valistukseen... ILMAINEN VALISTUS JA MAINONTA EI KELVANNUT, koske se oli minun hommaamani. En kaipaa mitään jumalointia tai muutakaan kiittelyä. Ainoa mitä edelleenkin kaipaan, on se, ettei puheenjohtaja suoralta kädeltä hylkää KAIKKIA ideoita, vaan sillä syyllä, ettei ne tule hänen sydänystäviltään. Kissojen etu pitäisi mennä ihmisten erimielisyyksien edelle!!!
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45535 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10625 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1740 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
730 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
259 Luotu: 30.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
246 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
203 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
173 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20870 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
139 Luotu: 03.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025
Ei mastoa Kuussalonpuistoon – puolustamme lähiluontoa ja asuinympäristöämme Kangasalla
108 Luotu: 26.06.2025