Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Lapsi 312 |
/ #213 Re: Ei ainakaan varsinaista kirkollista vihkimistä samaa sukupuolta oleville pareille19.03.2013 08:40Kaksi miestä adoptoisi tyttövauvan, jo on aikoihin eletty! Kun niin kovasti miesparit haluavat täyttä adoptio-oikeutta, niin kumpi laittaa hameen päälle? Täytyyhän lapsella olla myös oikeus kasvaa normaalissa kasvuympäristössä, saada isän/äidin malli. Puolustajat käyttävät esimerkkeinä naisparin lapsia, mutta yleensä toinen heistä on synnyttänyt lapsen eli on 100%:sti äiti, joten sen voi hyväksyä paremmin. Ei ole vielä todistettu yhtään miesparin lasta, joista kumpikaan ei ole lapsen isä, mitä siitä kehittyy. Kysymys on ainoastaan aikuisten mielihyvän tyydyttämisestä ja siinä lapsen etu on hyvin kaukana. Kurjissa ja köyhissä oloissa kasvanut lapsi voi olla tasapainoisempi ja onnellisempi kuin lapsi, joka revitään juuriltaan täysin erilaisista kulttuureista ja vielä homo ympäristöön. Jokainen lapsi alkaa etsiä omaa identiteettiään aluksi vertailemalla yhteisiä piirteitä vanhempiinsa, aika hankalaa ja repivää lapsen kehityksen kannalta, jos ulkonäkö poikkeaa täysin ympäristöstä. Ihmetellään lasten pahoinvointia, mutta ei osattu ajatella, minkälaisen myllerryksen keskelle lapsi joutuu, kun yksistään sukunimiä voi olla perheessä useampia, lapsi kun miettii ankarasti oppiakseen ja toiset lapset tekevät hankalia kysymyksiä. Äiti ja Isä kuuluvat jokaiselle lapselle, enkä näe adoptio-oikeuden myöntämistä homopareille, joista kumpikaan ei ole biologinen vanhempi, oikeutettuna ja lapsen parhaaksi. Tällainen roolimalli pitäisi lailla kieltää. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45461 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10621 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1729 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1460 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
725 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
242 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
209 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
199 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
162 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20857 Luotu: 20.03.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
138 Luotu: 30.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
119 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025