KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Pirjo Peltoniemi Vieras |
/ #1285 Ilmaiseksiko muka teette?21.02.2011 09:52#1284: Köyhä yhdistys - Re: Ilmaiseksiko muka teette? Kyllä on totta, että olen saanut osan kuljetuskustanuksistani yhdistykseltä. Olen jäänyt työttömyyseläkkeelle ennenaikaisesti, Eu:n rajojen auettua, yritystoimintani ei enää ollut kannattavaa ja eläkkeeni jäi kovin pieneksi. Tässä siis rahatilanteeni lyhykäisyydessään. Koska minulla oli aikaa mutta ei rahaa, ajattelin auttaa kissoja, kun kuulin että omat kulut jäävät pieneksi KKY:n ensikotina. Jos ei kuluja olisi maksettu, en olisi pystynyt tähän työhön ryhtymään. Valitettavasti olen köyhä, mutta aina ollut rehellinen. Toisten rahoja en tarvitse, mutta työstä aiheutuneista kuluista on oikeutettua saada korvaus. Tästä kuitenkin johtuen, en kykene ajamaan toistatuhatta kilometriä kuukaudessa näillä nykyisillä bensanhinnoilla, Yhdistyksen ajoja, maksoin kuitenkin aina osan kuluista itse, jos samalla hoidin muutakin asiaa kaupungissa. Koskaan en ole pyytänyt mitään puhelinkuluja , vaikka minulle niitä kyllä luvattiin. Jouduin soittelemaan melko paljon sijoittajan ominaisuudessa. Kissojen vuoksi. Omia puhelinkuluja ei ehtinyt edes tulla, aikani meni lähes kokonaan kissoihin. Puhelinikulut oivat kiireimpänä aikana 45-68 €. Siinäkin oli jo tiukkaa että pystyin pysymään budjetissani. On hallituksen päätös, että bensakuluni maksettiin. Toivottavasti hallitusta ei syytetä väärästä päätöksestä? KKY:ssä maksetaan muillekin hallituksen toimijoille ylimääräisiä kuluja tai heillä on yhdistyksen puhelin tai muu liittymä KKY:n laskuun. Minulla niitä ei ole. Viime kokouksen pöytäkirjaan tuli merkintä, ettei kenellekään enää bensakuluja makseta.! Jos joku alkaa ajamaan omalla kustannuksellaan 1000-1300 km kuukaudessa, eikä oman kodin talous siitä kaadu, olen onnellinen kissojen puolesta. Minulla siihen ei ole varaa.
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Haljastennokkaa ei saa myydä
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1352 Luotu: 01.05.2025
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
3480 Luotu: 27.04.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
412 Luotu: 19.04.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
362 Luotu: 04.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20438 Luotu: 20.03.2025
Ilotulitteet eivät kuulu Kolin kansallispuistoon
370 Luotu: 17.02.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1704 Luotu: 22.03.2025
Säilytetään Santalan aarniometsä Hausjärvellä
81 Luotu: 29.04.2025
Maunulan, Paloheinän ja Pihlajamäen terveysasemien puolesta
1854 Luotu: 09.05.2022
Itämeri EI ole akkuteollisuuden kaatopaikka
68604 Luotu: 15.02.2024
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
541 Luotu: 01.04.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
681 Luotu: 13.03.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11326 Luotu: 03.02.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1466 Luotu: 10.12.2024
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2504 Luotu: 15.07.2023
Ei maksumuuria lasten ja nuorten pesäpalloon – PesisTV:n pakollisuus peruttava juniorisarjoissa
1854 Luotu: 10.04.2025
Pelastakaa Heinolan Niemelänranta, ei rakentamista
592 Luotu: 01.03.2023
Muntterinkankaan tuulivoimahanketta Pielavedellä ei tule rakentaa
18 Luotu: 07.05.2025
Julkisen liikenteen hintoja täytyy laskea!
17 Luotu: 08.05.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
261 Luotu: 17.03.2025