Kansanäänestys sukupuolineutraalin lakiehdotuksen kumoamiseksi
Sen siitä saa |
/ #205 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: : Re: Homolain seuraamukset kauheat10.12.2014 12:16#176: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: : Re: Homolain seuraamukset kauheat Islamin vihollisia on kristityt, juutalaiset, Amerikka ja Länsimaat. Islamissa kun opetetaan että kaikki muuta kuin muslimit ovat koofereita eli vääräuskoisia. Saarnat ovat sen mukaisia. Kristityn näkökannalta islamilaiset elävät pimeydessä, mutta niin myös kaikki länsimaissa ja muualla asuvat ihmiset , jotka eivät Jeesusta tunnusta Vapahtajanaan ja Herranaan. Kaikki me ihmiset muslimit, kristityt, hindut ym. tarvitsemme yhtälailla Pelastajaa. Vain kristityilla on Pelastaja synneistä. Muissa uskonnoissa yritetään itse omilla hyvillä teoilla tulla pelastetuksi. Tämän kaiken opin jo kauan sitten koulussa uskonnon tunneilla. Silloin vielä oli tunnustuksellista uskonnonopetusta. Nykyisin uskotaan kai pamahdukseen ja evoluutioon, joilla ei ole mitään järkevää perustaa. Ihmiset on vaan uskoteltu siihen, ihan kuin nyt uskotellaan ihmisiä kannattamaan homoavioliittoja. Nyt elämme hsitoriallista aikaa, josta lapsemme ja lastemme lapset saavat kärsiä, jos teemme tällaisia suuria vääriä päätöksiä henkisesti suurelta osalta rappeutuneen, paatuneen eduskunnan päätöksellä. Ihmistä (ja eduskuntaa) voi näimmä yhäkin vetää pannasta ihan mihin hullutukseen tahansa. Ja auliisti mennään, kun ei osata itse ajatella omilla aivoilla puhumattakaan että Jumalan annettaisiin johdattaa hyvää ja vanhurskasta tietä eteenpäin. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51220 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21127 Luotu: 20.03.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3712 Luotu: 10.09.2021
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
471 Luotu: 22.05.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
175 Luotu: 03.08.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
193 Luotu: 09.08.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
780 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
874 Luotu: 14.06.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
953 Luotu: 17.07.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
66 Luotu: 07.08.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
57 Luotu: 22.07.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1095 Luotu: 25.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11088 Luotu: 09.06.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
254 Luotu: 29.07.2025
Pirkkalan ja Lempäälän välinen virkistysmetsä ja ekologinen käytävä tulee säilyttää sellaisena myös tulevaisuudessa.
11385 Luotu: 13.12.2020
Luonnonuskoville virallinen uskonnollinen yhteisö ja turvattu uskonnonvapaus
146 Luotu: 19.05.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1711 Luotu: 10.12.2024
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3113 Luotu: 09.03.2022