Fazer amica

Jari Blomqvist
Helsinki

/ #1 Järki käteen

15.02.2010 16:13

Kannattaa pohtia mitä kautta ajat asiaa ja mitä mieltä kannattaa olla. Kokeile joskus tehdä kotona ruokaa hintaan 4,27€ per annos niin, että otat huomioon hintaan ruuan valmistamiseen kuluvan hinnan, salaatin valmistamiseen menevät rahat, leivän ja juoman hinnan. Sen jälkeen kokeile tehdä vielä noin 20 erinlaista annosta tuolla summalla.

Olisi tietenkin kiva saada palkkakustannukset ja tilavuokratkin katettua sekä pieni voitto toiminnalle olisi myös kiva juttu.