Vaatimus SRY:lle ylimääräisen yleiskokouksen järjestämiseksi


Vieras

/ #1

04.09.2016 06:34

Tätä adressia on lähetetty myös usealle ihmiselle erikseen myös minulle  ja pyydetty allekirjoittamaan. Syynä se, että yhdistyksen istuva puheenjohtaja ja hallitus eivät nauti jäsenistön luottamusta.

On myös lueteltu syitä tähän adressiin.
* Sukokan eriävän mielipiteen tukeminen rotujärjestötasolla Kennelliiton sopimuksia kohtaan vastoin jalostustoimikunnan
   suositusta.
Mistähän tämmöinenkin tieto on peräisin, ei ainkaan lehdessä tai netissä ole ollut yhdistyksen ilmoitusta asiasta.
Sukoka on kasvattajien järjestö, jolla ei ole äänivaltaa Kennelliitossa, rotujärjestöllä itsellään on valtuustoedustaja jolla on äänioikeus.

 * Monipuolinen RottweilerSuomessa projektin pysäyttäminen.
   Mihinkähän tämä kuvitelma perustuu. Ei tuo näytä pysähtyneen, juurikin viimeisessä lehdessä oli juttu aiheesta.

*IFR IPO tukiprojektin pysäyttäminen.
  Näyttää noita projekteja olevan koko ajan käynnissä, yhdistyksen nettisivuiltakin löytyy ohjeet, miten niitä järjestetään ja
  lehdessäkin oli tästä juttua.

*IFR IPO MM-kisojen (tulot vs. menot)
  Jaa, taisi tästäkin olla juttu lehdessä ja budjetoidun mukaista näytti olevan.

*Henkilökohtaisten nettikeskustelujen sisältöön ei voi ottaa kantaa, liekö tuossakaan koko totuus, epäilen.

Kovasti vaikuttavat nuo syyt tuulesta temmatuilta, kannattaa varmaan ottaa ensin selvää asioista, tietoa löytyy lehdestä ja nettisivuilta ja jos jokin asia askarruttaa, niin hallitus varmaan osaa vastata mikä pitää paikkansa.