KELAN laittomuuksille loppu
mh |
/ #26 Kelan uhri ja vakuutusyhtiö Pohjolan uhri jo 10 vuotta01.07.2017 10:15Kela on evännyt korvauksien maksamisen kohdallani vedoten milloin mihinkin lakiin tai löydöksiin,koska alkuhoito oli puuttellinen johtuen pätemättömästä venäläislääkäristä joka pialsi alkuun kaiken. Minulla on todettu keskivaikea/vaikea aivovamma josta johtuu työkyvttömyys eikä uudelleen kouluttautumisestakaan tule mitään,kongitiiviset oireet ovat heikkoa,lähimuisti on todella heikko puhumattakaan keskittymisestä,väsymisestä,tarrkkaavaisuudesta ym,neuropsykologisetetstit tehty 2009.2010.2015 ja aina eri tekijä eikä korjaantumista ole asioissani tapahtunut,sain onnettomuudessa myös nilkan ja ranteen murtumat sekä kaularnkavamman jossa pieni välilevynpullistuma ja juuriaukonahtauma.kelan mielestä minulla on vain lieväaivovamman jälkitila mutta minun lausunnoissani ei niin edes lue mitä kela taas kertoi vakuutusoikeudelle,minulla oireina on jatkuva tinnitus,näkökenttäpuutokset,puutumista,kipuja edelleen lähes päivittäin korvissa.silmissä,niskassa,nilkassa ja päässä mutta kela ei ole hyväksynyt koko aikana aivovammaani vaikka nytkin on todettu aivoradoisaa pientä poikkeavuutta ja tämän lisäksi onnettomuudesta johtuvan etenevän atrofian (aivojen surkastuminen)jonka vuoksi muutkin ovat saaneet eläkkeen tahtomattaan,myös muut ovat saaneet eläkkeen ja sairaspäivärahat kelasta pelkillä nepsytesteillä,olin työtön perheeheni asioista johtuen onnettomuuden saatuessa ja tämä kelan takaa ajo on tullut selväksi juuri tuon takia!minulla on myös olkapäätkin rikki en tiedä johtuvatko nekin onnettomuudesta kun kukaan ei ole ollut halukas tutkimaan tai laittaamaan asiansa osaavalle taholle minua! minulla on muitakin sairauksia! |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51016 Luotu: 02.06.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
393 Luotu: 21.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
170 Luotu: 09.08.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
273 Luotu: 10.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
70 Luotu: 12.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1068 Luotu: 25.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
313 Luotu: 03.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
220 Luotu: 23.06.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
40 Luotu: 07.08.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
340 Luotu: 29.07.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
268 Luotu: 10.08.2025
Pirkkalan virkistysmetsät säilytettävä
857 Luotu: 10.03.2025
Kielletään burkat, niqabit ja alaikäisten tyttöjen huivit – lapsen oikeudet ja turvallisuus ensin!
43 Luotu: 12.08.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
239 Luotu: 29.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11073 Luotu: 09.06.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
310 Luotu: 07.07.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
932 Luotu: 17.07.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2439 Luotu: 22.03.2025
Suojellaan kotiseutua – Ei tuulivoimaloita Ikaalisiin!
129 Luotu: 25.03.2025
Vaadimme raudanpuutteen tunnustamista sekä tasa-arvoista hoitoa
15951 Luotu: 20.10.2022