Citydeal boikottiin

Maraville

/ #6 Re: Kyllä lähtee

10.03.2012 10:37

#5: Keke - Kyllä lähtee

Ei vastannut Citydeal eli Groupon (vaihtanut varmaan nimeään huijauksia helpottaakseen) Kuluttajaviranomaisten kyselyyn mitään. Nyt mennään poliisilaitokselle ja Kuluttajariitalautakuntaan asiasta.

Varokaa oikeasti ko. yritystä!!!!!

 

Olen ollut yhteydessä Kuppaajafirman ulkomaiseenkin johtoon, mutta mitään ei tapahdu. Eikä  myöskään ole näkynyt tililläni heidän lupaamiaan lahjakorttirahoja aikaisemmistakaan toteutumattomista kaupoista.

Minulta myös huijattiin rahat eikä syksyllä tilaamani tuote ole tullut tähän päivään mennessä perille. Rahoja he eivät kuulema palauta, vaikka olen perunut tilauksen kirjallisesti pariinkin kertaan, koska tavara oli niin paljon myöhässä. Peruutus ei kelpaa heille, rahat kyllä.

 

Tuttu yrittäjä kertoi Kupparifirman yrittävän ostaa heidän palveluitaan mainostamalla, että laitetaan lahjakorttien lunastusaika niin pitkälle, että ostajat unohtavat ostaneensa koko lahjakortin.

Sopii moisen sontafirman moraaliin.