KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Vieras Vieras |
/ #63 Re: vallanhimoisia saalistajia KKY:n kimpussa07.12.2010 23:08#61: tyrmistynyt - vallanhimoisia saalistajia KKY:n kimpussa Hallitus ei itse noudata yhdistyslakia. Jäsenet ja muut huolestuneet koittavat saada tähän muutoksen. Mikä tässä on väärää? Eivätkö päätöksentakana seisovat henkilöt näe, että ihmiset ovat huolestuneita KISSOISTA? Ensikotilistalla on tarpeeksi puitu jo talon desinfiointia, siihen vaadittiin ammattilainen jota ei ollut ilmeisesti varaa hankkia. Korjatkaa jos olen käsittänyt väärin. Ja miksi tämä talohomma tähän nyt on vedetty kun se ei itse adressiin liity mitenkään. "Kukaan näistä suunsoittajista ei ole laittanut korta ristiin varojen kartuttamiseksi yhdistykselle." Mistä tiedät, millä todistat ja perustelet? Vai tarkoitatko tällä niitä yhdistyksen aktiiveja, jotka eivät ole kanssasi samaa mieltä? Millä oikeudella itse tulet arvostelemaan muita jos et pysty perustelemaan kantaasi? Mistä olet saanut päähäsi, että kukaan haluaa rahojaan yksityiseen käyttöön? Näissä tietyissä viesteissä toistuu täysin omien ennakkoluulojen ja vihamieleisyyden pohjalta tehtyjä päätelmiä, joista kukaan ei esimerkiksi tässä ketjussa ole kirjoittanut sanallakaan. Miksi hallitus ei ole valmis kompromisseihin? Miksi yhdistyksessä on ongelmia? Eikö silloin pitäisi katsoa peiliin eikä etsiä jatkuvasti uusia syyllisiä? Miksi vika on jatkuvasti muissa kuin omassa toiminnassa? Vastaväitteiden esittäjille on esitetty monia kysymyksiä, miksi näihin ei saada vastausta? Eikö osata perustella? |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
403 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51096 Luotu: 02.06.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
57 Luotu: 07.08.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21023 Luotu: 20.03.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
872 Luotu: 14.06.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
401 Luotu: 21.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
276 Luotu: 10.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
223 Luotu: 23.06.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
459 Luotu: 22.05.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
942 Luotu: 17.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
316 Luotu: 03.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11081 Luotu: 09.06.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
243 Luotu: 29.07.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
312 Luotu: 07.07.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
53 Luotu: 22.07.2025