KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Kissataloa EI tule ellei pj vaihdu Vieras |
/ #341 Re: Oikaisuja vääriin tietoihin13.12.2010 03:08#325: - Oikaisuja vääriin tietoihin Kirjoitit näin: "Yhdistys EI OLE kieltäytynyt hankkimasta kissataloa. Tähän mennessä toimivaa taloa toimivasta paikasta ei ole löytynyt. Kattavaa suunnitelmaa kissatalon toiminnan turvaamiseksi ei sitä haluavalta taholta ole myöskään pystytty esittämään. Kissatalohanke siis "lepää". TOTUUS KISSATALOSTA: Yhdistys ei voi kieltäytyä kissatalosta virallisesti, koska sitä varten rahaa kerätty. Toimivia taloja on löytynyt muutama, mutta kuulemma viime vuoden vuosikokouksessa valittu Kissatalotoimikunta naurettiin ulos hallituksen kokouksesta, kun he menivät taloehdokkaita näyttämään. Kattavat suunnitelmat kissataloon löytyi ihan vapaaehtoistyövuorolistoja ja arkkitehdin tekemiä suunnitelmia myöten. Kissatalotoimikunta teki kymmeniä tunteja ilmaiseksi töitä kissatalojen etsintään, muttei mitään taloa edes vakavasti harkittu. Syyt joilla puheenjohtaja aina kissatalon panee "lepäämään" on raha ei riitä ja taudit leviää. On se ihme miten ne muut kissatalot toimivat hyvin. Ai niin ja kolmas puheenjohtajan syyhän oli, ettei Helsingissäkään kissatalo toimi, kun siellä tapellaan niin paljon. Veikkaampa, että ne ovat vasta aloittelijoita meihin mestariluokan tappelijoihin verrattuna? Jostain omasta syystään puheenjohtaja ei halua Kissataloa ja sitähän EI tule niin kauan kun hän on puheenjohtaja ja se on aivan varma, turha koittaa selitellä. Ongelmia on helppo keksiä: vesivahinko, home, arvon lasku, kissojen hoitajat jne jne jne.... Olisiko aika miettiä välillä positiivisiakin puolia asioista?
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45533 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10624 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1738 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
730 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
251 Luotu: 30.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
246 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
203 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
173 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20870 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
139 Luotu: 03.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024