KKY ei saa jättää kissoja pakkaseen
Vieras Vieras |
/ #546 : Terttua EI yhdistystä vastaan20.01.2011 15:09#532: Terttu Kanervo - Re: Terttua EI yhdistystä vastaan Terttu puhuu taas suulla suuremmalla. Kanteet OVAT nimenomaan henkilökohtaisia EI YHDISTYSTÄ vastaan. Henkilökohtainen oli varoituskin. Henkilökohtaisesti myös annoitte poliisille tutkintapyynnön joka todettiin AIHEETTOMAKSI. Perättömiä puhuvat ainoastaan Kanervo, Repo ja Heikkilä. Adressin aihe on otettu tietääkseni hallituksen päätöksestä olla ottamatta puolivillejä kissoja yhdistykselle. Se juuri on sitä pakkaseen jättämistä. VAi mitä se mahtoikaan sitten tarkoittaa. Teksti ymmärretään niin kun luetaan. Miksi ihmeessä jokaisen pitäisi olla keräämässä rahaa.? eikö mikään muu työ ole lainkaan tärkeää tässä yhdistyksessä. Näin kyllä on annettu ymmärtääkin. Jos et kerää et ole mitään. Täytyyhän yhdistyksessä olla mahdollisuus tehdä muutakin kun kerätä. Ja kaikki tytö pitäisi olla yhtä arvokkaita. Miksi tässä yhdistyksessä arvostetaan vain "monien vuosien aikana tehtyä työtä." Kuitenkin nimenomaan ensikodit tekevät sen raaimman työn ja kärsivät kissojen vaivat ja sairaiden surut. Ensikodit maksavat omasta pussistaan kissojen aiheuttamat vahingot sekä siivoavat ja pesevät jatkuvasti kissojen jälkiä. Joskus valvovat tai heräilevät parin tunnin välein yöaikaan, hoitamaan sairasta pentua. EIKÖ SE TODELLAKAAN OLE MITÄÄN? Ensikoteja vaihtuu melko taajaan, kukaan ei siis ehdi olla 30 vuotta siinä työssä , eikä sitä kenenkään mielenterveys kestäkään niin kauaa.On sen verran rankkaa työtä. Kanervo ei sitä ymmärrä, koska ei todennäköisesti ole koskaan hoitanut montaa kissaa kerrallaan, eikä niitä puolivillejä lainkaan. Peltoniemet ja Fabritius olivat sijoittajia ja ensikoteja. Hakivat kissoja maakunnista ja kuljettivat niitä ensikoteihin, joilla ei ole autoja. Siinä vierähtää koko kesä ilman lomia tai vapaita. Pitäisikö heidän vielä ehtiä keräämäänkin? Miksi ei yhtähyvin voida vaatia, että Terttu Kanervo ja esim.Vadelma Salo hoitaisivat myös löytökissoja ja pyydystäisi niitä maakunnista. Silloinko oltaisi tasavertaisia.? Ottakaa siis se järki todella muuhunkin kun käteen. Ei se mene niin kun Kanervo kertoilee, se on satua. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45545 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10625 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1740 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
730 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
268 Luotu: 30.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
247 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
204 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
174 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20873 Luotu: 20.03.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
145 Luotu: 03.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025
Ei mastoa Kuussalonpuistoon – puolustamme lähiluontoa ja asuinympäristöämme Kangasalla
108 Luotu: 26.06.2025