Vetoomus homopropagandan kriminalisoimiseksi julkisessa mediassa

Kommentoitu viesti


Vieras

#13

28.03.2013 17:59

Ensimmäiseksi kriminalisoitaisiin tässä tapauksessa PeruSSuomalaisten vaali- ja muut mainokset. Perusteluna se, että useiden puolueen aktiivien naurettavan typerät homofoobiset möläytykset ovat parasta mahdollista mainosta sukupuolivähemmistöihin kohdustuvan suvaitsevaisuuden lisääntymiselle.

Itse suhtauduin aikaisemmin melko välinpitämättömästi asiaan, mutta luettuani näitä "oman hauvelin naimista" ja "pedofiilien adoptointi" kommentteja on suhtautumiseni sukupuolivähemmistöihin muuttunut huomattavasti positiivisemmaksi.

Kai sitä suomalainen vaan aina tahtoo olla sen kiusatun puolella.

Vastaukset


Vieras

#25 Re:

2013-04-04 08:46:46

#13: -

Eri puolilla maailmaa, myös Suomen lintukodossa, uskonsa tunnustavat kristityt ja juutalaiset ovat edelleen kiusatuin ihmisryhmä.  Onneksi muille kiusatuille:  abortoitavat sikiöt, lapset, nuoret, kehitysvammaiset, mustalaiset, saamelaiset löytyy jo edes hitusen puolestapuhujia.  Vain itseään ja omia tarpeitaan ajavat ihmiset ovat suurimpia kiusaajia.