Lempäälän Rauhanyhdistyksen tutkintaa jatkettava
Kommentoitu viesti
Tuluppaani |
#14 Kunnioitetaanko virkavaltaa vai ei?07.04.2013 04:32Eräs henkilö toisella palstalla: Rajoittamispäätös on tehty - pahoinpitely; "ei näyttöä" -perusteella - kunnianloukkaus; kustannnusperusteella. Kustannusperuste on se että kustannus on epäsuhteessa asian laatuun ja mahd. seuraamukseen, tai on jo todennäköistä, että syytettä ei nostettaisi. Täällä suurella suulla viedään asiaa eteenpäin. Eikös virkavalta ole tutkinut asiaa ja tullut tällaiseen johtopäätökseen? Ihmettelen vaan kun ensin sanotaan että virkavaltaa tulee kunnioittaa ja seuraavassa lauseessa ei enään sitä muisteta. |
Vastaukset
kysymyksiä???? |
#20 Re: Kunnioitetaanko virkavaltaa vai ei?2013-04-07 10:18:17#14: Tuluppaani - Kunnioitetaanko virkavaltaa vai ei? Espoossa eräs vl sai usean vuoden tuomion hyväksikäytöstä, uskovaiset aloittivat kampanjan jolla yrittivät mitätöidä oikeuslaitoksen toimintaa ja halvensivat virkavaltaa. Täällä suurella suulla puolustetaan yksilön oikeutta saada tutkinta päätökseen, jos raha on sen mittari niin hyvällä omallatunnolla voi sellaista puolustaakin. Tuohon pahoinpitely - ei näyttöä perusteella, ei pidä paikkaansa, nythän tutkintaa ei ole edes tehty niin että noin voisi päätellä onko näyttöä, siitä on kysymys että näytön saamiseksi pitää kuulustella niin paljon ihmisiä että rahaa menee liikaa, mistä tämä kertoo? Tulee mieleen tahallisuus vaikeuttaa tutkintaa, tämä on ehkä ainoa mahdollisuus saadakin näytön saaminen estettyä, halutaanko tutkijoita tahallaan harhauttaa, eikö riitä kun epäiltyjä kuulustellaan, missä on rehellisyys tutkijoita kohtaan, vanha motto toimii "mitä useampi kokki sitä sotkuisempi soppa" jotain sinnepäin. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45478 Luotu: 02.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
165 Luotu: 30.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
140 Luotu: 30.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
282 Luotu: 26.06.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
107 Luotu: 03.07.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1731 Luotu: 12.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
77 Luotu: 01.07.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
201 Luotu: 13.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
215 Luotu: 18.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
242 Luotu: 18.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10623 Luotu: 09.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
120 Luotu: 23.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20859 Luotu: 20.03.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
726 Luotu: 12.06.2025
Ei mastoa Kuussalonpuistoon – puolustamme lähiluontoa ja asuinympäristöämme Kangasalla
107 Luotu: 26.06.2025
Vetoomus Tjudan vanhan graniittisillan säilyttämiseksi
93 Luotu: 26.06.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3583 Luotu: 10.09.2021