Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Homous on rappiotila. |
#40100 Re: Re: Vastustamme sukupuolineutraalia avioliittoa02.08.2014 20:40#40095: - Re: Vastustamme sukupuolineutraalia avioliittoa Ja ne 166800 on valheella saatua allekirjoitusta. Homoliitot eivät koskaan milloinkaan voi tasa arvoisia, koska homous on yksi sukupuolista. Homot valehtelee kansalle että itselleen että homous voisi olla tasa arvoa. Naisen ja miehen tasa arvoinen avioliitto on oikeaa tasa arvoa, jolla on merkitystä. Homous on rappiotila, jolla ei ole merkitystä. Homohivi leviää juuri Hollannisssa homoliitoissa ja Suomeen ei kaivata hivin levittäjiä yhtään. Avioliitto ei ole tarkoitettu tautien levitykseen vaan suojelemaan taudeilta mm. hiviltä, aidsilta. |
Vastaukset
Regulator |
#40131 Naurettavaa puhetta, tuo sinun puheesi !2014-08-03 00:05:17#40100: Homous on rappiotila. - Re: Re: Vastustamme sukupuolineutraalia avioliittoa Jokainen nimi kansalaisaloitteessa on : a )täysi-ikäisen henkilön kirjoittama b) todellinen,olemassaoleva ja kaikki niistä nimistä virallisesti vahvistettuja ja tarkastettavissa c) taatusti kaikki nimet ja jokaineni niistä aivan omasta tahdosta ja vapaaehtoisesti jokaisen itsensä kirjoittama. Niin,että .... : LOPETAPPAS NYT SINÄKIN , ´HERRA RAPPIOTILA´ TUON PÖTYPUHEEN LEVITTÄMINEN,VASTOIN PAREMPAA TIETOA PUHUMISESI,ELI SIIS KIRJOITTAMISESI,SEKÄ TUO JATKUVA VALEHTELUSI ,ELI JULKINEN VALHEITTEN SYÖTTÖYRITTÄMISESI JA KOKO TUO YKSITYINEN,TÄYSIN IRRATIONAALINEN VIHANPURKAMISESI,JOKA ILMENEE JOKA AINOA PÄIVÄ TÄÄLLÄ JULKISESSA JA HUOM.(KUTEN TEKIN AINA PAINOTATTE):TÄÄLLÄ, M Y Ö S LASTEN JA KESKENKASVUISTEN NÄHTÄVILLÄ OLEVASSA MEDIASSA. ps. sana *´irrationaalinen ´,tarkoittaa: 1)jotain järjettömyyttä tai2) esim. ´todisteeksi asiaan kuulumatonta´,tai sellaiseksi kelpaamatonta ,esim.lausuntoa oikeussalissa,oikeudenistunnossa...(sellaisissa on muuten nykyään käsitelty,jo onneksi, monia viharikoksiakin....) VARO VAAN ;ETTET ITSE OLE NIISTÄ VIELÄ JOKU PÄIVÄ SINÄKIN,TUOTA MENOA, VASTAAMASSA OIKEUDESSA ! Tuo sinun valitsemasi viha-ajattelun tie nimittäin johtaa väistämättä juuri sinne sen,joka niitä vihaoppeja alkaa sitten jo käytännössäkin toteuttamaan ja päätyy sitten, esim. henkirikokseen syyllistymiseen ja siitä tietenkin mitä todennäköisimpään kiinnijäämiseen ja saa pitkän vankilatuomion,ellei sitten pystytä osoittamaan syyntakeettomaksi, jolloin tuomion suorittaminen vankilassa vaihtuu tietenkin, psykiatrin lausunnon ja todistuksen jälkeen, siirroksi vankimielisairaalaan. Kuulostaako kivalta tulevaisuudelta ? |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
43311 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10457 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1092 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
720 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
636 Luotu: 12.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
133 Luotu: 16.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
100 Luotu: 18.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
98 Luotu: 18.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
92 Luotu: 15.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
57 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
109 Luotu: 13.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
659 Luotu: 06.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
685 Luotu: 04.05.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1711 Luotu: 01.05.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
59 Luotu: 12.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20805 Luotu: 20.03.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2767 Luotu: 08.04.2024
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2081 Luotu: 22.03.2025
Kouvolaan ympärivuotinen rantalentopallohalli TikTokin ylijäämälämmöllä – maksimaalista hyötyä kaupungille!
20 Luotu: 17.06.2025