Kannabis lailliseksi
Kommentoitu viesti
Kimmo Tamminen Suomi |
#192812.06.2010 23:56Em. juttu on luettu. Ei sisältänyt yllätyksiä. "Kontrollin voimakkuuden pitäisi olla järkevässä suhteessa päihteen haitallisuuteen." "Poliisin on edullista esittää huumetilanne mahdollisimman synkkänä." "Rikolliset ovat selviä hyötyjiä - mikäli eivät jää poliisin käsiin." "Sellaisia lakeja ei pitäisi säätää, joita ei pystytä kunnolla valvomaan tai jotka koetaan epäoikeudenmukaisiksi." "Kannabista ei myöskään kannattaisi vapauttaa keskioluen tapaan koko maassa yhtäaikaan, vaan sitä pitäisi kokeilla jossakin suuressa kaupungissa tai muulla rajatulla alueella." Nyt, kun Paavo Väyrynen ja Jarmo Korhonen ovat vapautuneet Keskustasta, he voisivat ottaa asian ajaakseen; puutarhatyöt kansalaisvelvollisuudeksi ja omat heinät täysin vapaiksi, lisää poliiseja valvomaan kansalaisvelvollisuuden noudattamista, rikolliset vankilan puutarhoille pakkotyöhön, valvomaton ja epäoikeudenmukainen vaalirahoitus vapaaksi ja Väyrysen ja Korhosen tilukset ensimmäisenä hamppuvapaaksi alueeksi. Suomi nousuun! |
Vastaukset
Tuomas K Uusimaa |
#1930 Re: Pitkä päätyyn ja pätkä perään!2010-06-14 16:24:08En vieläkään käsitä miten rakennat tai perustat ajattelutapasi sekä asenteesi. Harjoitat edelleenkin mustavalkotyylistä menttaalia. "Kielletään kaikki asiat tai vastakohtaisesti pakotetaan siihen" Mikä ero näillä kahdella asialla on? Kiellät tai pakotat, molemmissa toistuu sama kuvio. Maa Ilmassa asustaa arviolta 600 000 0000 ihmistä ja haluat tehdä joko tai tyylisesti. Näinköhän onnistuu? Entä minkäläinen on oma kokemuksesi pilvenpolttajista? Mihin näkemään, kuulemaan, kokemaan tai luulemaan perustat tietojasi? Kulutatko sormenpäitäsi täällä vain kiusallasi?, vai onko sinulla jonkin sortin missio tämän asian johdosta?, ja jos niin , niin olisitko ystävällinen ja jakaisit sen meidän kaikkien kesken!. Et voi pakottaa ihmisiä polttamaan tai olla polttamatta. Siitä huolimatta tarjoat vain nämä vaihtoehdot. Suonet anteeksi, mutta Minulle kirjoituksesi sisältö assosioi hiekkalaatikonkunkku tyyppistä ilmentymää. Jah Bless. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10191 Luotu: 09.06.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
40434 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
703 Luotu: 12.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
524 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
522 Luotu: 14.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
626 Luotu: 06.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
80 Luotu: 13.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
70 Luotu: 16.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20786 Luotu: 20.03.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
803 Luotu: 02.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
48 Luotu: 12.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
174 Luotu: 22.05.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
42 Luotu: 15.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1685 Luotu: 01.05.2025
Lastenosteopatian puolesta
794 Luotu: 21.05.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
953 Luotu: 08.03.2024
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
45 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1135 Luotu: 16.05.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2751 Luotu: 08.04.2024